لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۸

درخواست مجوّز ادامه بازداشت مظنونين توطئه منفجر ساختن  هواپيماهای مسافربری


مقامات بريتانيائی از دادگاه درخواست حکم صدور حکم ادامه توقيف مظنونين توطئه منفجر ساختن هواپيماهای مسافربری عازم آمريکا شده اند.

طبق قوانين بريتانيا پليس تا آخروقت امروز می بايست يا با ايراد اتهام، خواستار تعقيب و محاکمه مظنونين شود، يا آنان را آزاد کند، و يا از دادگاه بخواهد برای نگاه داشتن آنان در توقيف، حکم صادر کند. ادامه بازداشت مظنونين، بدون وارد ساختن اتهام ، با مجوز دادگاه ، تا بيست و هشت روز امکان پذير است.

هم اکنون بيست و چها نفر به ظنّ در توطئه در بريتانيا، و هفت نفر در پاکستان در توقيف اند.

امروز در آستانه اين درخواست مقامات بريتانيائی از دادگاه، هفت وزير از اتحاديه اروپا نيز برای مذاکره در باره بهتر ساختن تدابير امنيتی در هواپيماهای مسافربری ، در لندن جلسه ای تشکيل دادند. هماهنگی در مبادله اطلاعات و تحقيقات بيشتر در مورد مايعات انفجاری بخشی از دستور کار اين مذاکرات است.

جان ريد وزير کشور بريتانيا ميگويد تمامی اروپا با يک خطر مداوم و واقعی تروريستی روبروست.

مقامات برتيانيائی ميگويند هدف از توطئه ای که هفته گذشته کشف شد منفجر ساختن دست کم ده هواپيمای مسافربر آمريکائی راهی آمريکا از بريتانيا، با مايعات انفجاری بود. مقامات بريتانيائی و آمريکائی ميگويند اگر اين توظئه اجرا ميشد شمار تلفات می توانست با تلفات ناشی از حملات تروريستی يازدهم سپتامبر به آمريکا رقابت کند. در آن حملات قريب سه هزار نفر کشته شدند.

XS
SM
MD
LG