لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۲

شمارمهاجران اسپانيائی تبار مقيم آمريکا به چهل و يک ميليون نفرافزايش يافته است


شمار مهاجران مقيم آمريکا در پنجسال گذشته شانزده درصد افزايش يافته، و بخش عمده ای از آن، ناشی از مهاجرت های اخير از مکزيک بوده است.

بموجب اين گزارش در سال ۲۰۰۵ قريب دوازده و نيم درصد جمعيت آمريکا را مهاجران تشکيل داده اند.

مرکز آمار آمريکا در گزارشی اخير خود که روز سه شنبه منتشر کرد برآورد کرده است که بيش از دويست و هشتاد ميليون نفر در آمريکا زندگی ميکنند. چهل و يک ميليون نفر از اين تعداد مهاجران اسپانيائی تبار هستند، که بيست و هفت ميليون نفرشان از مکزيک آمده اند.

سه ميليون نفر نيز مهاجرانی هستند که از آمريکای مرکزی آمده اند، و شمار مهاجران از آفريقای جنوبی به حدود دو ميليون نفر ميرسد.

اصلاحات در قوانين مربوط به مهاجرت به آمريکا، در آستانه انتخابات ميان دوره ای آمريکا به يکی از موضوع های مهم و اساسی مبدل شده است. جمهوريخواهان که ميخواهند اکثريت خود را در هردو مجلس سنا و نمايندگان حفظ کنند، در مورد اصلاحات در قوانين مهاجرت ، نظراتی متفاوت دارند. سنای آمريکا بر اصلاحاتی صحهّ گذاشته است که راه تبعه شدن را برای بعضی از مهاجرانی باز ميکند که از راههای غير قانونی به آمريکا آمده اند. حال آنکه لايحه ای که در مجلس نمايندگان در دست بررسی است، بر تشديد تدابير امنيتی در مرزهای آمريکا تاکيد ميگذارد.

XS
SM
MD
LG