لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۴

وزير کشور بريتانيا: لزوم هشياری با وجود کاهش سطح خطر تروريستی


جان ريد وزيرکشور بريتانيا می گويد با وجود آن که دولت سطح خطر تهديدهای تروريستی را در بريتانيا کاهش داده است، با اين حال بريتانيائی ها بايد همچنان هشيار و مراقب باشند.

مقامات بريتانيا روز دوشنبه سطح خطر تهديدهای تروريستی را از "بحرانی" که به معنای قريب الوقوع بودن حمله است، به سطح " شديد" کاهش دادند.

آقای ريد اظهارداشت درحالی که پليس به تحقيقات مربوط به توطئه خنثی شده منفجرکردن ١٠ هواپيمای مسافربری با استفاده از مواد منفجره مايع ادامه می دهد، خطريک حمله تروريستی همچنان به قوت خود باقی است.

يک دادگاه بريتانيا روز دوشنبه به پليس اجازه داد بازداشت ٢٣ مظنون را بدون آن که رسماً متهم اعلام شوند، دست کم به مدت دو روز ديگرادامه دهد. هفت مظنون ديگر در پاکستان بازداشت شده اند.

درهمين حال فرودگاه های بريتانيا وآمريکا برخی از مقررات شديد امنيتی را که از روز پنجشنبه گذشته به دنبال افشای توطئه بمب گذاری ها به مورد اجرا گذارده شد، کاهش دادند.

اجرای مقررات جديد باعث تعويق و لغو بسياری از پروازهای مقرر ازفرودگاه های بريتانيا شده است. مقامات فرودگاه هيترو لندن می گويند پيش بينی می کنند حدود ٢٠ درصد پروازهای امروز فرودگاه لغوشود.

XS
SM
MD
LG