لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۸

کاهش نسبی در مراقبت های شديد امنيتی در فرودگاههای آمريکا و بريتانيا


بريتانيا و ايالات متحده آمريکا تدابير و مراقبت‌های شديد امنيتی خود را در فرودگاه‌های بين المللی که در پی کشف توطئه بمب‌گذاری در لندن بمورد اجرا گذاشته شده بود، کمی کاهش داده‌اند.

مقامات بريتانيا امروز (دوشنبه) اظهار داشتند که به مسافرين اجازه خواهند داد کيف کوچکی به اندازه کامپيوترهای «لپ تاپ» با خود بداخل هواپيما ببرند، ولی هنوز از حمل مايعات، بجز دارو و غذای اطفال، بداخل هواپيما ممانعت می‌شود. مقررات جديد همچنين مقرر می‌دارد که حمل وسائل برقی، از جمله کامپيوترهای «لپ تاپ»، بايد بوسيله کارکنان امنيتی فرودگاه بازرسی شوند.

مقامات آمريکا منع حمل مايعات را بداخل هواپيما کمی آسانتر کرده اند، و در حال حاضر ميگويند مسافران ميتوانند به مقدار کمی داروهائی را که بصورت مايع هستند با خود به داخل هواپيما حمل کنند.

«اداره امنيت حمل و نقل» آمريکا گفت اجازه حمل «ژل های گلوکزی» و «انسولين» را بداخل هواپيما صادر کرده است و اضافه می‌کند بازرسی کفش مسافران همچنان ادامه خواهد يافت.

از سال ۲۰۰۱، پس از اينکه بمب گذاری بنام «ريچار ريد» سعی داشت با مواد منفجره جاسازی شده در کفش خود، هواپيمای مسافری شرکت «آمريکن ايرلاينز» را منفجر کند، بازرسی کفش مسافران مقرر شد و همچنان ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG