لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۵

اولين عکسهای کاسترو پس از عمل جراحی منتشر شد


اولين سری از عکسهای فيدل کاسترو، رئيس جمهوری کوبا، ديروز (يکشنبه)، پس از گذشت دو هفته از زمان اعلام بيماری اش، در روزنامه «جوانان کمونيست» کوبا منتشر شد.

چهار عکس از آقای کاسترو، که دوران نقاهت را ميگذراند، روز يکشنبه، همزمان با هشتادمين سالروز تولدش منتشر شد تا بمردم کوبا اطمينان داده شود که رهبر کوبا بعد از عمل جراحی روده هنوز زنده است. تصاوير او را در لباسی برنگ قرمز، سفيد، و آبی که رنگهای پرچم کوباست نشان ميدهد. يکی از عکسها آقای کاسترو را نشان ميدهد در حاليکه روزنامه «گرانما»، ارگان حزب کمونيست، را در دست دارد و در حال خواندن مقاله ستايش آميزی از خود است.

در بيانيه ای که همراه عکسها منتشر شده است، آقای کاسترو ميگويد «به تمام کسانيکه نگران سلامتی من هستند قول ميدهم برای حفظ سلامتی خود مجاهدت خواهم کرد.» روزنامه «گرانما» به نقل از آقای کاسترو ميافزايد او بسيار احساس خوشحالی ميکند، و از مردم کوبا خواسته است در مورد سلامتی وی خوش بين باشند. ولی او هشدار داد مردم کوبا همچنين برای خبر ناخوشايند نيز آماده باشند.

روزنامه رسمی «گرانما» گفت آقای کاسترو روز شنبه در اطاق بيمارستانی که وی در آنجا بستری است قدم ميزد، و حتی به رتق و فتق امور مملکتی نيز می پرداخت.

روز يکشنبه، سيزدهم اوت سال ۲۰۰۶ هشتادمين سالروز تولد رئيس جمهوری کوباست. امّا، آقای کاسترو خواسته است که مراسم رسمی روز تولدش به دوم ماه دسامبر سال جاری، که با پنجاهمين سالگرد انقلاب نيروهای نظامی کوبا همزمان ميشود، به تعويق بيافتد. رهبر کوبا از سی و يکم ماه گذشته يعنی از زمان انتقال موقت قدرت به برادرش (رائول کاسترو)، بخاطر انجام عمل جراحی برای جلوگيری از خونريزی روده، در محافل عمومی ديده نشده است.

رائول کاسترو روز يکشنبه ورود هوگو چاوز، رئيس جمهوری ونزوئلا، را به هاوانا خوش آمد گفت. آقای چاوز برای شرکت در جشن هشتادمين سالروز تولد کاسترو به هاوانا آمده است.

XS
SM
MD
LG