لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۰۳

محبوبيت غيرمنتظره فيلم سينمائی حملات تروريستی يازدهم سپتامبر


يک فيلم جديد سينمائی در باره حملات تروريستی يازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ به آمريکا در نخستين روزهای نمايش در اين کشور در آمدی به مراتب بيشتر از آنچه که انتظار ميرفت بجا گذاشته است.

فيلم World Trade Center، که ترجمه فارسی آن مرکز جهانی تجارت است، روز چهارشنبه در نخستين روز نمايش در آمريکا، چهار ميليون و چهارصد هزار دلار فروش داشت و پيش بينی شده است که در دو روز تعطيل آخر هفته نيز کماکان در راس فيلم های سودآور باقی بماند.

بسياری از خانواده ها و بستگان قربانيان حملات يازدهم سپتامبر، که بيشتر امدادگران ، آتش نشانان و ماموران پليس بودند، فيلم را چند روز قبل از آنکه به نمايش عمومی گذاشته شود، در در نيويورک تماشا کردند. بعضی ميگويند تماشای فيلم برای آنها به معنای ورق زدن فصل پايانی فاجعه بوده است. گروهی ديگر گفتند حتی مشاهده تبليغات فيلم نيز برای آنان يادآور تجربه ای تلخ و وحشتناک است.

بخشی از درآمد فيلم در اختيار موسسات خيريه ای گذاشته خواهد شد که به بازماندگان قربانيان کمک ميکنند. کارشناسان ميگويند هنوز معلوم نيست کشف و خنثی شدن توطئه منفجر ساختن هواپيماهای مسافربری راهی آمريکا از بريتانيا، سينماروهای بيشتری را به تماشای اين فيلم خواهد کشاند، يا آنکه موجب خواهد شد که بسياری از آنان سراغ فيلم هائی بروند که جنبه هائی لطيف را مجسم ميکنند.

XS
SM
MD
LG