لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۵۶

منع بردن مايعات به داخل هواپيماها


آمريکا ضمن بالا بردن شاخص خطرامنيت ملی در مورد تمامی پروازهای مسافربری، بردن مايعات را به داخل هواپيماها ممنوع ساخته است.

مقامات آمريکائی ميگويند در اعلام شاخص موسوم به "خطر قرمز" برای پروازهائی که مبداء آنها بريتانياست،بخصوص شرکت های هواپيمائی آمريکائی يونايتد ايرلاينز، آمريکن اير لاينز و کنتيننتال، مورد توجه بوده اند.

ممنوعيت بردن مايعات به داخل هواپيماها، انواع نوشيدنی ها و کرم های مو و پوست را هم در بر ميگيرد. شير و مواد شيری برای تغذيه اطفال مستثنی شناخته شده است، اما ماموران به دقت آنها را بازرسی خواهند کرد.

در مورد پروازهای ديگر به آمريکا و بالعکس ، شاخص موسوم به "خطر نارنجی" وضع شده است که به معنای محتمل بودن حمله ای قريب الوقوع است.

مايکل چرتوف رئيس تشکيلات امنيت ملی آمريکا ميگويد نشانه ای حاکی از وجود يک توطئه در آمريکا ديده نشده است . وی گفت توطئه ای که در بريتانيا کشف شد در آخرين مراحل به اجرا گذاشتن بود.

چرتوف، و رابرت موللر رئيس اف بی آی ميگويند در توطئه کشف شده در بريتانيا نشانه هائی از القاعده ديده ميشود، اما توطئه هنوز به طور قطعی به اين گروه تروريستی نسبت داده نشده است.

چرتوف همچنين گفت مامورانی از واحد ويژه حراست از پروازهای مسافرتی آمريکا برای کمک به بالابردن امنيت و ايمنی در هواپيماهائی که از بريتانيا به آمريکا پرواز ميکنند، به لندن اعزام شده اند.

XS
SM
MD
LG