لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۰

ناتوازکشته شدن يک سرباز خوددرسانحه ای مرتبط با تسليحات درجنوب افغانستان خبرميدهد


نيروهای ناتو در افغانستان ميگويند يکی از سربازانشان در سانحه ای مرتبط با اسلحه در ولايت جنوبی قندهار کشته شده است. اعلاميه ناتو ميگويد سانحه منجر به کشته شدن اين سرباز، که مليّت او فاش نشده است حوالی ظهرامروز ، حين عملياتی معمول رخ داد. اعلاميه احتمال اقدام دشمن را منتفی ميداند.

امروز همچنين در ولايت همسايه، زابل، يک اتومبيل غير نظامی به بمبی که در کنار جاده کار گذاشته شده بود برخورد و انفجار ناشی از آن موجب کشته شدن راننده زن اتومبيل، و مجروح شدن يک زن ديگر و کودک همراه آنان شد.

اواخر وقت روز سه شنبه نيروهای ائتلاف تحت رهبری آمريکا پانزده شورشی طالبان را که به يک پايگاه آمريکائی در ولايت شرقی نورستان حمله کرده بودند کشتند.

در اين ميان در شمال افغانستان به گفته يک سخنگوی ناتو نيروهای امنيتی افغان مجددا کنترل بر ولايت فرياب را که صحنه کشته شدن دست کم چهار نفر در زدوخورد ميان جنگ سالاران افغان بود، بدست گرفتند. مقامات ميگويند نبرد ميان صدها جنگنده وفادار به عبدالرشيد دوستوم و عبدالمالک از يک هفته پيش شروع شده بود.

روز دوشنبه در جنوب افغانستان، شورشيان طالبان يک زن هفتاد ساله و نوه پسری او را در ولايت هلمند دار زدند. مقامات محلی ميگويند طالبان اين دو را به جاسوسی برای دولت متهم کرده بود.

يک سخنگوی نيروهای ائتلاف تحت فرماندهی آمريکا ميگويد گزارش های متعددی وجود دارد که ستيزه گران طالبان جوامع محلی را در ولايت شرقی غزنی هدف گرفه اند و از مردان جوان ميخواهند به آنان ملحق شوند.

XS
SM
MD
LG