لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۰

شکست سناتور ليبرمن در انتخابات داخلی حزب دمکرات آمريکا


«جو ليبرمن»، سناتور باسابقه آمريکا، در مبارزات انتخابات داخلی حزب دموکرات از رقيب گمنام خود که از مخالفان جنگ عراق است شکست خورد.

تحليل گران سياسی اين رقابت را که با اختلاف اندکی منجر به پيروزی «لد لمونت»، ميليونر ايالت «کانکتيکت» شد، يک «همه پرسی» در مورد جنگ عراق به رهبری آمريکا خواندند.

آقای «ليبرمن»، سناتور ميانه رو که برای سه دوره شش ساله در انتخابات مجلس سنا به پيروزی رسيده بود، اخيراً، بخاطر طرفداری از جنگ عراق و دفاع از سياست خارجی پرزيدنت بوش، از سوی اعضای حزب خود شديداً مورد انتقاد قرار گرفت.

از سوی ديگر، آقای «لمونت»، که هرگز تجربه کار دولتی را درسطح ايالت نداشته است، در مبارزات انتخاباتی خود، «ليبرمن» را مشوق عمده پرزيدنت بوش خواند.

«لمونت»، طی مبارزات انتخاباتی درون حزبی در ايالت «کانکتيکت»، از رأی دهندگان مکرراً خواست با انتخاب وی پيام رسا و محکم ضد جنگ خود را به واشنگتن، و ساير نقاط کشور ارسال دارند .

«لمونت» سه شنبه شب، در سخنرانی پيروزی خود، هشدار داد نگهداشتن تعداد زيادی از نيروهای آمريکا در عراق يک استراتژی پيروزمندانه نيست.

«ليبرمن» اولين بار در سال يکهزار نهصد هشتاد و هشت برای مجلس سنای آمريکا انتخاب شد، و بسرعت بعنوان يکی از رهبران عمده جناح ميانه رو حزب دمکرات در مجلس سنای آمريکا شناخته شد.

«ليبرمن» سناتور شصت و چهارساله مجلس سنای آمريکا، ميگويد در انتخابات ميان دوره ای، که قرار است در ماه نوامبر سال جاری برگزار شود، بعنوان يک کانديدای مستقل شرکت خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG