لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۰

در بمبگذاريهای امروز در بغداد حداقل ۱۹ تن جان باختند


پليس عراق ميگويد امروز در اثر بمب گذاريهای متعدد در بغداد حداقل نوزده نفر کشته و تعداد زيادی مجروح شدند. انفجار دو بمب به فواصل کمی از يکديگر در بازار اصلی محله «شورجا»، در مرکز شهر بغداد، ده نفر را کشت و شصت و نه نفر ديگر را زخمی کرد، که مرگبار ترين حمله روز سه شنبه بود.

مقامات همچنين ميگويند، در ساعتهای تراکم ترافيک بامدادی، انفجار بمب هائی، که در کنار جاده کار گذاشته شده بودند، نه نفر را کشته و هشت نفر ديگر را مجروح کردند. اولين انفجار در نزديکی يک ايستگاه اتوبوس در مرکز بغداد رخ داد، و دو انفجار ديگر خودروهای گشتی پليس را، در مرکز شهر بغداد، هدف خود قرار داده بودند.

در رويداد جداگانه ای، پليس ميگويد مردان مسلح به بانکی، واقع در شمال بغداد حمله کردند، و قبل از سرقت چهار هزار دلار پول نقد، پنج نفر را به هلاکت رساندند.

ارتش آمريکا هفته جاری، بمنظور کمک به نيروهای عراقی و جلوگيری از موجهائی از خشونتهای مرگبار و زد و خورد های فرقه ای، حدود سه هزار و هفت صد نفر به نيروهای خود در بغداد افزود.

به گزارش ارتش آمريکا، يک سرباز آمريکائی در اثر جراحاتی که روز يکشنبه گذشته در استان «انبار»، واقع در غرب عراق برداشته بود، جانسپرد.

XS
SM
MD
LG