لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۲

ارتش اسرائيل سخنگوی پارلمان فلسطينی را بازداشت کرده است


نيروهای امنيتی فسطينيان ميگويد اسرائيل «فاضل صلاح»، نماينده پارلمان فلسطينيان و عضو گروه ستيزه گر حاکم «حماس» را دستگير کرده است.

شاهدان عينی ميگويند آقای صلاح يکشنبه شب، پس از ورود خودروهای نظامی اسرائيل به شهر رام الله در باريکه غزه، دستگير شده است. ارتش اسرائيل، چند ساعت پيشتر نيز، رئيس پارلمان فلسطينيان را نيزدستگير کرده بود مقامات ميگويند عبدالعزيز دوايک، رئيس پارلمان فلسطينيان، اوائل روز يکشنبه با يک حمله ناگهانی به خانه اش در رام الله، واقع در ساحل غربی رود اردن، دستگير شد. مقامات اسرائيل گفتند دستگيری دوايک بخاطر آن است که او رهبر يک گروه تروريستی است.

آقای دوايک عضو سازمان حماس است که در انتخابات اخير فلسطينيان به پيروزی رسيد، و کنترل حکومت خودگردان فلسطينيان را در دست گرفت. اسرائيل، از زمانيکه ستيزه گران فلسطينی در ماه ژوئن گذشته دو سرباز اسرائيل را به قتل رساندند، و يک سرباز ديگر را به گروگان گرفتند، بيش از سی تن از مقامات فلسطينی را دستگير کرده است. ارتش اسرائيل گفته است تهاجم نظامی به نوار غزه تا آزاد شدن دو سرباز اسرائيلی ادامه خواهد يافت. مرامنامه حماس خواستار نابودی اسرائيل است.

احمد ابوالغيظ، وزير امور خارجه مصر، حماس، و بسياری ديگر از رهبران جهان عرب اقدام اسرائيل را محکوم کردند و آزادی آقای دوايک را خواستار شدند. امّا، وزير امور خارجه اسرائيل گفت تلاش برای دستگيری مقامات برجسته حماس در چارچوب تضادهای موجود با اين گروه ستيزه جو صورت ميگيرد.

XS
SM
MD
LG