لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۷

ديدارهای تدارکاتی تيم ملی بسکتبال آمريکا پيش از مسابقات جهانی


تيم ملی بسکتبال مردان آمريکا بازيهای تدارکاتی برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهانی بسکتبال را که ماه ميلادی جاری در ژاپن برگزار می‌شود، با شکست دادن تيم پورتوريکو در لاس وگاس آغاز کرد.

تيم آمريکا با نتيجه ۶۹ - ۱۱۴ برنده شد. آمريکا که در المپيک ۲۰۰۴ در آتن در مکان سوم جای گرفت، اميدوار است بار ديگر بهترين تيم جهان بشود. تيم آمريکا در بازيهای المپيک آتن در برابر تيم پورتوريکو با نتيجه ۷۳ - ۹۲ شکست خورد.

در مسابقه دو تيم در لاس وگاس، پورتوريکو در آغاز ربع دوم بازی با اختلاف ۲۹ – ۳۲ پيشتاز شد، ولی تيم آمريکا بين ربع دوم و سوم مسابقه ۳۱ امتياز کسب کرد در حاليکه پورتوريکو توانست فقط سه امتياز کسب کند. کارملو آنتونی بازيکن تيم آمريکا که عضو تيم دنور ناگتس در ليگ NBA است با کسب ۱۸ امتياز رهبری تيم آمريکا را بعهده داشت.

تيم آمريکا روز دوشنبه آينده در چين با تيم آنکشور بازی خواهد کرد که يکی از اعضای آن "ياو مينگ" عضو تيم هوستون راکتس در ليگ NBA و سانتر تيم منتخب ستارگان NBA است. آمريکا سه شنبه آينده با تيم برزيل بازی می کند و سپس به سئول می‌رود تا با تيم ليتوانی بازی کند. مسابقه دو تيم سيزدهم اوت برگزار می‌شود و سپس در تاريخ پانزدهم اوت با تيم ميزبان، کره جنوبی، روبرو می‌شود.

مسابقات قهرمانی جهانی بسکتبال مردان جهان که ۲۴ تيم در آن شرکت خواهند کرد، ۱۹ ماه اوت جاری آغاز می‌شوند.

XS
SM
MD
LG