لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۳

مرگبارترين حمله اسرائيل به لبنان


حمله هوائی اسرائيل به ساختمانی در جنوب لبنان بيش از پنجاه غيرنظامی را کشت، اين حمله يکی مرگبارترين حملات تهاجمی نوزده روز جنگ اخير عليه چريک های حزب الله است.

مقامات لبنانی ميگويند حداقل سی و شش نفر از کشته شدگان در شهر «قانا» را کودکان تشکيل ميدهند.

هزاران نفر از مردم لبنان به اعتراض به اين حمله در خيابانهای بيروت دست به تظاهرات زدند، و گروهی از تظاهر کنندگان به داخل مقر سازمان ملل متحد در بيروت ريختند.

در همين حال، «کوفی عنان»، دبيرکل سازمان ملل متحد، حمله هوائی اسرائيل را محکوم کرد، و در اجلاس فوق العاده و اضطراری شورای امنيت سازمان ملل متحد، خواستار آتش بس فوری شد.

«کندوليزا رايس»، وزير امور خارجه آمريکا، که برای مذاکرات با مقامات اسرائيل در «بيت المقدس» بسر ميبرد، ضمن ابراز تأسف در مورد کشته شدگان شهر «قانا»، اعلام کرد که برنامه ديدار خود را از بيروت به تعويق انداخته است، و بجای آن، بمنظور ديدار مجدد با «اهود اولمرت»، نخست وزير اسرائيل، اقامت خود در اسرائيل را تمديد کرد. خانم «رايس» همچنين خواستار هرچه زودتر آتش بس فوری در منطقه شد، امّا مصراً برای يک آتش بس فوری درخواستی نکرد.

آقای «المرت» در مورد کشته شدن غير نظاميان عميقاً ابراز تاسف کرد.

«فوآد سينورا»، نخست وزير لبنان، هرگونه مذاکره قبل آتش بس را رد کرد و مهاجمان اسرائيلی را جنايتکاران جنگی خواند.

اسرائيل ميگويد حزب الله از شهر «قانا» مرتباً موشک شليک کرده است، و ارتش اسرائيل، قبل از حمله هوائی خود، به غيرنظاميان اخطار کرده که منطقه را ترک کنند.

XS
SM
MD
LG