لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۵

نتيجه تست دوپينگ از قهرمان تور د فرانس مثبت بوده است


بنا به گزارش‌ها نتايج آزمايش فلويد لانديس دوچرخه‌سوار آمريکائی قهرمان جديد مسابقات دوچرخه‌سواری تور د فرانس در مورد استفاده از داروهای توان‌بخش غيرمجاز حاوی مقادير زيادی تستوسترون بوده است. فلويد لانديس با تيم Phonak در مسابقات راند که روز پنجشنبه اين خبر را اعلام کرد.

يکروز پيش از آن مقامات اتحاديه بين المللی دوچرخه‌سواری گفته بودند که يک دوچرخه‌سوار که هويت او فاش نشده بود طی برگزاری مسابقات در آزمايش‌های مربوط به استفاده از دوپينگ رد شد.

مقامات اتحاديه بين‌المللی دوچرخه‌سواری گفته‌اند که در نخستين آزمايش يافته‌ها ضد و نقيض هستند و قبل از آنکه لانديس از لحاظ دوپينگ مقصر شناخته شود، اين نتايج بايد با آزمايش ديگری تأييد شود. دومين آزمايش در عين حال می‌تواند نشان دهد که مقدار زياد تستوسترون ممکن است طبيعی باشد و يا اينکه حاصل اشتباهی در نخستين آزمايش باشد.

تا اين نتايج آشکار بشود، لانديس از شرکت در دوچرخه‌سواری محروم شده است. مقامات تيم Phonak می‌گويند اگر نتايج آزمايش اوليه تأييد شود لانديس را از آن تيم اخراج خواهند کرد.

اندکی پيش از آغاز مسابقات دوچرخه‌سواری تور د فرانس در سال جاری شماری از دوچرخه‌سواران برجسته از جمله يان اولريش دوچرخه‌سوار آلمانی که روی پيروزيش در مسابقات امسال حساب می‌شد و ايوان باسو دوچرخه‌سوار ايتاليائی بدليل درگيری در يک ماجرای دوپينگ در اسپانيا از شرکت در مسابقات محروم شدند.

XS
SM
MD
LG