لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۶

دوازدهمين روزبمباران ها و راکت اندازی ها


" hspace=2 src="/persian/images/ap_israel_lebanon_attack_Zrariyeh_Tyre_22jul06_eng_1951.jpg" width=210 align=left vspace=2 border=0>هواپيماهای جنگی اسرائيل امروز برای دوازدهمين روز متولی به بمباران هدفها در لبنان ادامه دادند و ستيزه گران حزب الله نيز راکت هائی به شمال اسرائيل شليک کردند که دست کم دو کشته بجای گذاشت.

پليس اسرائيل ميگويد چهارده اسرائيلی نيز در جريان اصابت امروز راکت های حزب الله به شهر بندری جيفا مجروح شدند.

در همين حال هواپيماهای اسرائيل مواضع حزب الله را در بيروت ، صور ، صيدون و دره بقاع بمباران کردند، که به کشته شدن دست کم پنج نفر، از جمله يک خبرنگار عکاس لبنانی، منجر شد.

امير پرتز وزير دفاع اسرائيل ميگويد حملات تهاجمی تا بيرون راندن حزب الله از مرز ادامه خواهد يافت . وی گفت اسرائيل حاضر است استقرار يک نيروی چند مليتی ، احتمالا از سوی ناتو رادر جنوب لبنان به عنوان بخشی از يک راه حل مورد توجه قرار دهد.

درهمين حال يک مقام دولت سوريه هشدار داد اگر اسرائيل در يک حمله زمينی وسيع و عمده درگير شود، و به سوی سوريه حرکت کند، ممکن است کشورش وارد مناقشه شود.

ارتش اسرائيل روز شنبه گفت ستيزه گران حزب الله را از روستای مارون الراس در جنوب لبنان، که از موقعيت جغرافيائی مهمی برخوردار است، بيرون رانده است. ژنرال بنی گانتز گفت اين روستا که يک پايگاه حزب الله نزديک به مرز لبنان و اسرائيل است تحت کنترل افراد نيروی هوائی و زمينی اسرائيل درآمده است.

در همين حال آمريکا ارسال محموله ای از بمب های مجهز به تجهيزات هدايت دقيق به اسرائيل را سرعت بخشيده است. تصميم به تسريع در ارسال اين محموله در واکنش به تقاضای اسرائيل و در چارچوب يک معامله چند ميليون دلاری تسليحاتی گرفته شد که سال گذشته به تصويب رسيد.

حملات تهاجمی اسرائيل در لبنان هنگامی آغاز شد که ستيزه گران گروه حزب الله روز دوازدهم ژوئن در حمله ای به داخل اسرائيل، دو سرباز اسرائيلی را ربودند و هشت سرباز ديگر را کشتند. بيش از سيصد لبنانی و سی و چهار اسرائيلی در خشونت های متعاقب آن کشته، و بيش از پانصد لبنانی و دويست اسرائيلی مجروح شده اند.

XS
SM
MD
LG