لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۵

هند سه مسلمان را به ظن درگيری در بمب گذاريهای مرگبارهفته گذشته مومبائی توقيف کرد


" hspace=2 src="/persian/images/ap_india_suspect_21jul06_eng_195.jpg" width=210 align=left vspace=2 border=0>هند سه مرد را در ارتباط با بمب گذاريهای هفته گذشته مومبائی، که به کشته شدن قريب دويست نفر منجر شد، توقيف کرده است. هر سه مرد که مسلمان هندی هستند، به ظنّ درگيری در حملات هفته گذشته به قطار های مملو از مسافر و ايستگاههای راه آهن در پايتخت مالی هند دستگير شده اند.

مسئول امور ضد تروريسم در مومبائی ميگويد ابعاد توطئه و بمب گذاری بمراتب وسيع تر از آن بود که فقط سه نفر در آن درگير باشند.. وی گفت بنظر ميرسد عوامل ارتباطی آنها در نپال و بنگلادش باشند ، اما بدون وارد شدن به جزئيات گفت ممکن است نشانه هائی از ارتباط هائی مستقيم و يا غير مستقيم با پاکستان نيز پيدا شود .

هر سه مرد توقيف شده امروز پس از حضور در دادگاه با حکم توقيفی ده روزه ،به زندان پليس برده شدند. پليس قبلا صدها نفر را در ارتباط با بمب گذاريها بازداشت کرده بود اما اين سه نفر نخستين کسانی هستند که پس از بازداشت ، در توقيف نگاه داشته ميشوند .

مقامات هندی بارها گفته اند که به گروه ستيزه جوی موسوم به لشکر طيبه مشکوک اند. اين گرده مرتبط با پاکستان که عليه حکمرانی هند در کشمير می جنگد هرگونه دخالتی را در حملات رد کرده است.

XS
SM
MD
LG