لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۲

مجلس نمايندگان آمريکا بمب گذاريهای تروريستی هند را محکوم کرد


مجلس نمايندگان آمريکا به اتفاق آرا قطعنامه ای را مورد تصويب قرارداد که بمب گذاری های تروريستی هفته گذشته درهند را محکوم می کند.

در اين قطعنامه که روزچهارشنبه با ۴۲۵ رای موافق و بدون رای مخالف به تصويب رسيد ، آمده است که هدف از بمب گذاری های بمبئی، تضعيف اصولی بوده است که دمکراسی هند برآن استوار است.

قطعنامه با اشاره به فصلی تاريخی در مناسبات آمريکا وهند، همچنين عزم و تصميم واشنگتن را در زمينه تقويت روابط خود با دهلی نو که اخيرا گسترش يافته است، مورد تاکيد قرار می دهد.

جوزف کراولی عضو دمکرات مجلس نمايندگان که بانی اصلی اين قطعنامه به شمارمی رود، طی سخنانی اظهار داشت تروريست هائی که هند را از زمان تاسيس آن تاکنون مورد حمله قرارداده اند، ازهمان گونه افراط گرايان هستند که آمريکا را تهديد می کنند.

مجلس سنای آمريکا نيز روزسه شنبه هفته گذشته بمب گذاری های هماهنگ درقطارهای شهری بمبئی را که درجريان آن نزديک به ۲۰۰ نفرجان خود را ازدست دادند و صدها نفرمجروح گرديدند، محکوم ساخت.

قطعنامه های مجلس نمايندگان و مجلس سنای آمريکا هنگامی به تصويب می رسد که قانونگذاران آمريکا خود را آماده مباحثات مربوط به قرارداد بحث انگيزهمکاری های اتمی آمريکا با هند می کنند که پرزيدنت بوش ارائه کرده است.

XS
SM
MD
LG