لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۵

فيفا زيندين زيدان و مارکو ماتراتزی را مجازات کرد


کميته انضباطی فدراسيون بين المللی فوتبال، فيفا، زيندين زيدان کاپيتان پيشين تيم ملی فوتبال فرانسه و مارکو ماتراتزی بازيکن تيم ملی فوتبال ايتاليا را بدليل اقدامات ناشايست طی بازی فينال جام جهانی فوتبال که ميلادی جاری در برلن در آلمان برگزار شد، مجازات کرده است.

زيدان از شرکت در سه مسابقه و ماتراتزی از شرکت در دو مسابقه محروم شده است و افزون بر آن زيدان شش هزار دلار و ماتراتزی چهار هزار دلار جريمه نقدی خواهند پرداخت.

زيدان که سه بار بعنوان بهترين بازيکن سال فوتبال مردان جهان برگزيده شد، در پی بازی فينال جام جهانی از فوتبال بازنشسته شد ولی موافقت کرده است که سه روز در برنامه های انساندوستانه فيفا برای کودکان خدمات اجتماعی انجام دهد. هر دو بازيکن بدليل رفتار ناشايست خود از فيفا پوزش خواستند.

زيدان در آن مسابقه در وقت اضافی بدليل زدن ضربه با سر به قفسه سينه ماتراتزی با دريافت کارت قرمز از زمين بازی اخراج شد. تيم ايتاليا با ضربات پنالتی با نتيجه ۳-۵ برنده شد.

زيدان گفته است که ماتراتزی به خواهر و مادر او توهين کرد و او را به اين عمل واداشت. ماتراتزی ناسزاگوئی به مادر و خواهر زيدان را انکار کرده است.

کميته انضباطی فيفا می گويد سخنان ماتراتزی زننده و افترا آميز بود ولی نژادپرستانه نبود. ماتراتزی هفته گذشته و زيدان روز پنجشنبه در برابر کميته انضباطی حضور يافتند.

XS
SM
MD
LG