لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۲۹

لبنان ميگويد چهل غيرنظامی در حملات هوائی امروز اسرائيل کشته  شده اند


مقامات امنيتی لبنان ميگويند بيش از چهل غير نظامی در حملات هوائی امروز اسرائيل در جنوب و شرق لبنان کشته، و تعدادی بيشتر مجروح شده اند. همين مقامات ميگويند روستای Srif در نزديکی شهر بندری Tyre صحنه بسياری از اين تلفات بوده است.

در همين حال گزارشها از زدو خورد سربازان اسرائيلی و چريک های حزب الله در نوار مرزی لبنان حکايت دارد. شبکه تلويزيونی العربيه دريک يک گزارش تائيد نشده ميگويد دو سرباز اسرائيلی در جريان نبردی شديد کشته شده اند. ارتش اسرائيل قبلا از عمليات سربازان نيروی زمينی در جنوب لبنان در چارچوب حملاتی مشخص عليه مواضع و سنگرهای حزب الله خبر داده بود.

نيروهای اسرائيلی در روزهای اخير چندين بار در جنوب لبنان وارد خاک آن کشور شده اند، اما پس از منهدم ساختن سنگرها و مواضع حزب الله بلافاصله باز گشته اند.

در همين حال هواپيماهای اسرائيلی مجددا محله های تحت کنترل حزب الله را در جنوب بيروت بمباران کرد ه اند ، که در بمباران های قبلی پس از شروع حملات تهاجمی هفته گذشته ويران شده بود.

چريک های حزب الله امروز چندين راکت به شهر بندری Haifa در شمال اسرائيل شليک کردند. امدادگران اسرائيلی ميگويند تلفاتی ببار نيامده است.

حزب الله روز سه شنبه دست کم صد راکت به شمال اسرائيل شليک کرد که در Haifa و چند شهرک ديگر فرود آمد. بيش از دويست و پنجاه لبنانی و بيست و پنج اسرائيلی در جنگی که پس از ربوده شدن دو سرباز اسرائيلی توسط چريک های حزب الله در روز دوازدهم ژوئيه درگرفت کشته شده اند.

اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل ميگويد حملات تهاجمی اسرائيل عليه حزب الله تا وقتی که دو سرباز اسرائيلی آزاد نشوند و اسرائيل از حملات راکتی محفوظ نباشد ،ادامه خواهد يافت.

XS
SM
MD
LG