لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۶

ملاقات يک هيأت سازمان ملل با وزير امور خارجه اسرائيل


یک دیپلمات ارشد سازمان ملل متحد می گوید يک هیات سازمان ملل " نظریات سازنده ای" برای پایان دادن به خشونت بین اسرائیل و حزب الله به مقامات اسرائیلی ارائه داده است.

"رود لارسون" روز سه شنبه در بیت المقدس با تزيپی ليونی، وزیر امور خارجه اسرائیل ملاقات کرد و گفت برای پایان بخشیدن به خصومت ها به یک چارچوب سیاسی نیاز است. او توضیحی نداد.

مقام اسرائیلی گفت اگر حزب الله سربازان اسیر شده را باز گرداند و سربازان لبنانی کنترل مناطق مرزی با اسرائیل را به دست بگیرند، کشور او آماده آتش بس خواهد بود. وی اظهار داشت اسرائیل همچنین به تضمینی در مورد خلع سلاح حزب الله نیاز دارد.

در واشنگتن، کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه آمریکا گفت او در موقعی که مناسب ، لازم و مفید باشد، به منطقه سفرخواهد کرد. او این موضوع را در دیداری با وزیر امور خارجه مصر عنوان کرد. مقام مصری گفت خصومت در لبنان باید هرچه زودتر تمام شود.

در این میان، روز سه شنبه در بروکسل، کوفی عنان دبیر کل سازمان ملل متحد خواهان یک نیروی بین المللی بزرگتر و مجهزتر برای تثبیت جنوب لبنان شد، که در عین حال فرصتی برای خلع سلاح حزب الله برای دولت لبنان فراهم آورد.

XS
SM
MD
LG