لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۳

دستگيری بيش از ۵۰ تبعه افغان در پاکستان به ظن ارتباط با طالبان


در استان بلوچستان پاکستان در حملات شبانه نیروهای امنیتی، بیش از ۵۰ تبعه افغان، که به داشتن ارتباط با ستیزه گران طالبان مظنون هستند، دستگیر شده اند. رئیس پلیس استان روز سه شنبه گفت این رقم شمار افغان هائی را که در دو روز گذشته بازداشت شده اند، به بیش از ۲۰۰ نفر بالا برد.

به گفته پلیس، ملا حمدالله، فرمانده سابق نیروهای طالبان در جنوب افغانستان، از جمله کسانی است که در کویته، مرکز استان بلوچستان، به دام افتادند. اکثر مظنونین در مدرسه های اسلامی بازداشت شدند.

دستگیری ها بخشی از عملیات گسترده تر پلیس است که با هدف بازداشت افغان هائی که به طور غیر قانونی در پاکستان زندگی می کنند، جریان دارد.

روز سه شنبه همچنین ستیزه گران مظنون به دست کم چهار پاسگاه پلیس در منطقه قبیله ای وزیرستان جنوبی حمله کردند، یک گارد را کشتند و پیش از فرار سلاح های ۱۸ پلیس دیگر را ربودند.

در گزارش ديگری، ارتش آمریکا در افغانستان می گوید نیروهای ائتلاف برای بازستانی ناحیه ای در جنوب افغانستان که روز دوشنبه پیکارجویان طالبان آنرا تسخیر کردند، آماده می شوند.

شورشیان کنترل ناحیه ای در شمال "گرمسیر" در ولایت هلمند را پس از روزها نبرد به دست گرفتند. با این حال، مقامات افغان می گویند نیروهای آنها توانستند مهاجمان را پس از ساعت ها نبرد در شامگاه دوشنبه عقب بزنند.

XS
SM
MD
LG