لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۱

در حملات تازه نيروهای اسرائيل به لبنان دستکم ۹ نفر کشته و ۴۰ نفر زخمی شدند


نيروهای اسرائيل دست به يک سلسله حملات تازه ای به لبنان زدند که بگفته پليس لبنان حداقل ۹ نفر را کشت و ۴۰ نفر را مجروح ساخت.

اسرائيل بامداد امروز در مهلک ترين حملات خود به يک پادگان نظامی در شمال شهر ساحلی «عبده» دستکم ۷ سرباز لبنانی را از ميان برد و چندين نفر ديگر را مجروح کرد. شاهدان عينی ميگويند هواپيماهای جنگی اسرائيل در حملات هوائی خود به لبنان، شهر بندری «طرابلس»، واقع در شمال لبنان، را شش روز مداوم زير حملات هوائی خود قرار دادند. پليس لبنان ميگويد ادامه اين حملات که در بامداد امروز رخ داد حداقل ۶ قربانی گرفت و ۲۷ نفر ديگر را زخمی کرد.

حملات هوائی اسرائيل زمان کوتاهی بعد از حمله موشکی بيسابقه حزب الله صورت گرفت. حزب الله موشکهائی را با برد ۴۵ کيلومتر بداخل خاک اسرائيل پرتاب کرد که به شهرهای «افولا» و «نظره» اصابت کردند. روز يکشنبه، يکی از موشکهای حزب الله، که به شهر «حيفا» اصابت کرد، هشت نفر را کشت. اين حمله يکی از مرگبارترين حملات حزب الله عليه اسرائيل از زمان شروع حملات تهاجمی هفته گذشته اسرائيل است.

پس از حمله موشکی حزب الله به شهر «حيفا»، که در سی کيلومتری مرز لبنان قرار دارد، اهود اولمرت، نخست وزير اسرائيل، حزب الله را تهديد به عواقب وخيمی کرد.

يکی از حملات هوائی روز يکشنبه اسرائيل، که به ساختمانی در شهر «تايره» اصابت کرد، حداقل ۹ نفر را به هلاکت رساند. نيروهای اسرائيل همچنين فرودگاه بيروت پايتخت لبنان را مجدداً مورد حملات هوائی قرار دادند.

XS
SM
MD
LG