لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۹

تظاهرات فلسطينی ها در حمايت از حزب الله


هزاران فلسطينی در نوار غزه برای حمايت از چريک های حزب الله در لبنان راه پيمائی کرده اند.

راه پيمائی های امروز، با حملات جديد اسرائيل در غزه و لبنان همزمان بود. حملات هوائی اسرائيل در غزه، به يک جاده اصلی و يک ساختمان آسيب رساند. يک فلسطينی نيز در شليک توپ يک تانک اسرائيلی، که به اتوموبيل او اصابت کرد، کشته شد.

در همين حال ستيزه گران فلسطينی با ايجاد حفره ای از طريق انفجار در يک ديوار مرزی در مرز غزه و مصر به گروهی از کسانی که پشت ديوار گير افتاده بودند، امکان داده اند وارد نوار غزه شوند. اسرائيل بخش عمده ای از گذرگاه اين نوار مرزی را از اواخر ماه گذشته که عميلات تهاجمی آن در غزه شروع شد بسته بود.

در اين ميان گزارشها از خروج تانک ها و خودروهای زرهی ارتش اسرائيل از نواحی مرکزی غزه حکايت دارد. ارتش اسرائيل ميگويد ماموريت نيروها در آن منطقه تکميل و بانجام رسيده بود.

قريب هشتاد فلسطينی از بيست و هشتم ژوئن که عمليات غزه برای متوقف ساختن حملات راکتی ستيزه گران فلسطينی به اسرائيل ، و آزاد ساختن يک سرباز اسرائيلی به اسارت گرفته شده شروع شد، تا کنون، کشته شده اند.

آمريکا روز پنجشنبه قطعنامه ای که عمليات تهاجمی اسرائيل را تقبِيح و محکوم ميکرد، وتو کرد. جان بولتون سفير آمريکا در سازمان ملل متحد قطعنامه وتو شده را بی تعادل و توازن، بی موقع و منسوخ توصيف کرد. قطر بانی قطعنامه بود که اسرائيل را به توسل بيش از حد به زور متهم ميکرد. قطعنامه از اسرائيل خواستار خروج از نوار غزه، و از ستيزه جويان فلسطينی خواستار آزاد کردن سرباز به اسارت گرفته شده اسرائيلی بود.

در همين حال اتحاديه اروپا امروز، جمعه، از فرستادن بخش ديگری از کمک های بشر دوستانه برای فلسطينيان خبر داد و گفت هدف از اين کمک شصت و سه ميليون دلاری تامين احتياجات اوليه و ضروری برای بيش از يک ميليون و پانصد هزار فلسطينی در نوار غزه و کرانه غربی است.

XS
SM
MD
LG