لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۸

زيدان عذرخواهی کرد


فدراسيون جهانی فوتبال، «فيفا»، ممکن است عنوان بهترين بازيکن جهان را که به «زين الدين زيدان»، قهرمان فوتبال فرانسه، اعطاء کرده است لغو نمايد.

«زیدان» از ضربه سر خود به سينه بازيکن ايتاليائی در هنگام برگزاری بازی نهائی مسابقات جام جهانی فوتبال روز يکشنبه در آلمان، عذرخواهی کرد، ولی گفت بازيکن ايتاليائی به او اهانت کرده است.

«زيدان» مراتب عذر خواهی خود را در يک مصاحبه تلويزيونی روز چهارشنبه، يعنی سه روز بعد از باخت تيم ملی فوتبال فرانسه به ايتاليا در برلين، ابراز داشت.

«زيدان» درآخرين دقايق بازی نهائی مسابقات جام جهانی فوتبال بين فرانسه و ايتاليا با سر به سينه «مارو ماتراسی»، بازيکن تيم ملی فوتبال ايتاليا، زد. او بلافاصله از بازی که گفته ميشد آخرين بازی وی است اخراج شد.

«زيدان» در مصاحبه تلويزيونی خود توضيح داد هنگام بازی «ماتراسی» پيراهن وی را گرفته بود، و زمانی که وی از «ماتراسی» خواست که پيراهنش را رها کند؛ «ماتراسی» شروع به اهانت به مادر و خواهر «زيدان» کرد، و چندين بار به اهانت خود ادامه داد. «زيدان» در مصاحبه تلويزيونی از عمل خود در مقابل بسياری از بينندگان پوزش خواست ولی اظهار داشت از کرده خود پشيمان نيست.

از سوی ديگر،«ماتراسی» به اهانت خود به «زيدان» اعتراف کرد، ولی شايعاتی را که وی «زيدان» را يک «تروريست کثيف» خوانده است، رد کرد.

در حاليکه، فدراسيون جهانی فوتبال، «فيفا»، هنوز در حال بررسی اين واقعه است، ولی رئيس فدراسيون جهانی فوتبال اظهار داشت در صورتيکه ثابت شود «زيدان» خارج از از خصيصه های ورزشکاری عمل کرده باشد، وی عنوان بهترين بازيکن جهان را که اخيراً به وی اعطاء شده است از دست خواهد داد.

عليرغم واقعه برلين، «زيدان» همچنان بعنوان يک قهرمان در فرانسه شناخته ميشود. بر اساس يک نظر سنجی که اخيراً در فرانسه انجام شده است، شصت و يک در صد از مردم فرانسه او را بخاطر اقدامی که کرده است بخشيده اند.

«ژاک شيراک»، رئيس جمهوری فرانسه، از بازيهای تيم ملی فرانسه در مسابقات جام جهانی فوتبال تمجيد کرد و رهبری «زيدان» را در اين بازيها ستود.

XS
SM
MD
LG