لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۵

گفتار روز: ادامه ناسزا گوئيهای احمدی نژاد عليه اسرائيل


در تهران، محمود احمدی نژاد با سخنانی تند به جنگ لفظی و ناسزاهای خود عليه اسراييل ادامه ميدهد.

تازه ترين اتهامات دروغين وی ادعايی است مبنی بر اينکه اسراييل "جنايات بيشماري" عليه فلسطينيان مرتکب شده است. وی همچنين گفته است که اسراييل "يک کشور جعلي، و ريشه همه مسائل و مشکلات کشورهای مسلمان است."

احمدی نژاد از کشورهای منطقه و مسلمان خواسته است منابع و امکانات خود را عليه اسراييل تجهيز کنند.

بسياری ميگويند اينگونه شعارهای خصمانه کمکی به فلسطينيان نميکند.

"تونی اسنو" سخنگوی کاخ سفيد ميگويد اميد واقعی مردم فلسطين جای ديگری نهفته است. آقای "اسنو" ميگويد: " آنچه که اين دولت ... يعنی دولت آمريکا سالها است برای تحقق آن تلاش ميکند رسيدن به يک راه حل دو کشور در کنار يکديگر است که بتواند مرزهای امن و تماميت ارضی را برای هر دو کشور فلسطين و اسراييل تأمين کند. "

آقای "اسنو" ميگويد ايالات متحده آمريکا همچنين در تلاش است راهی برای ارسال کمکهای انساندوستانه به فلسطينيان بيابد، بی آنکه به دولت تحت رهبری حماس کمکی شده باشد. آقای اسنو ميگويد: "فلسطينيان به اين کمکها نياز دارند.آنها غذا ميخواهند؛ دارو ميخواهند؛ پول برای رفع نيازهای اوليه خود ميخواهند؛ و ما سعی ميکنيم اين امکانات را برای آنها فراهم کنيم."

ايالات متحده آمريکا، با همکاری سازمان ملل وروسيه و اتحاديه اروپا ، که به گروه چهارگانه موسوم شده اند "مکانيسم بين المللی موقتی " را تنظيم کرده اند که بر اساس آن کمکها مستقيماً به مردم فلسطين برسد.

طی دوماه گذشته، ايالات متحده آمريکا معادل ده ميليون دلار دارو و لوازم پزشکی برای فلسطينيان ارسال داشته است.

براساس گفته کاندوليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا ايالات متحده آمريکا " کماکان بدنبال راههايی است که به فلسطينيان کمک کند" ؛ اما خانم رايس تأکيد ميکند که به دولتی که " حاضر نيست ... تروريسم را نفی کند و در مذاکرات صلح مشارکت کند، " کمکی نخواهد شد.

XS
SM
MD
LG