لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۷

افراد مسلح نقابدار چهل و دو سُنّی را در غرب  بغداد به گلوله بستند و کشتند


پليس عراق ميگويد افراد مسلح نقابدار در حمله ای عليه سنّی ها در غرب بغداد، دست کم چهل و دو نفر را با شليک گلوله کشته اند. مقامات ميگويند افراد مسلح امروز با ايجاد پست بازرسی تقلبی در محله موسوم به جهاد، اتوموبيل ها را متوقف ميکردند و پس از خارج ساختن سرنشينان، آنها را هدف گلوله قرار ميدادند.

وزارت کشور عراق ميگويد افراد مسلح شيعه در آن محله گشت ميزده اند و در جستجوی سُنّی ها، کارت هويت افراد را بررسی ميکردند.

کشتار در محله ای رخ داد که يک مسجد شيعيان در مجاورت آن قرار دارد، و ديروز صحنه انفجار بمب در اتوموبيلی بود که دست کم دو کشته بجای گذاشت.

بعضی از رهبران سُنّی ها شليک ها را کار شبه نظاميان موسوم به ارتش مهدی دانستند که يک گروه شبه نظامی وفادار به مقتدا صدر، روحانی افراطی شيعه است. اما دستياران اين گروه هرگونه دخالتی را تکذيب کردند.

در همين حال ارتش آمريکا ميگويد نيروهای عراقی بامداد امروز در عملياتی که در شمال غربی بغداد انجام گرفت دست کم نه شورشی را کشتند، دو شورشی را مجروح،و هفت شورشی ديگر را دستگير کردند.

سربازان عراقی همچنين اواخر وقت ديروز در جستجوی يک تروريست که حدس زده ميشد در يک مسجد شيعيان در محله زعفرانيه بغداد پنهان شده است به عمليات تعقيب و جستجو دست زدند. هويت اين تروريست فاش نشده است اما يک اعلاميه نظامی از دستگيری دست کم بيست نفر در جريان اين عمليات حکايت دارد.

در اين ميان گروهی که ادعا ميکند يک قانونگزار زن سُنّی را در اسارت دارد برای آزاد ساختن او خواستار آزادی بيست و پنج شيعه ای شده است که در توقيف نيروهای آمريکائی هستند.

XS
SM
MD
LG