لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۰

هشدار پاب به کاتوليک های اسپانيا عليه دنيا پرستی و دوری از سنت های مذهبی


پاپ بنديکت با درخواستی مُصِرّانه از کاتوليکهای اسپانيا برای دفاع از سنتهای خانوادگی و مبارزه با آنچه

که وی آن را رواج سريع و ناگهانی دنيا پرستی در آن کشور دانست، سفر دو روزه خود را به اسپانيا به پايان رساند .

پاپ بنديکت، امروز، يکشنبه، در اسپانيا در مراسم مذهبی موسوم به عشاء ربانی ، در حاليکه ردای سبز رنگ به تن و کلاه مطلايی به سر داشت ، در يک مجموعه هنری و صنعتی در شهر والنسيا، خطاب به صدها هزار زائری که برای شرکت در اين مراسم گرد آمده بودند گفت خانواده بر پايه اصل"تغييرناپذير ِ" ازدواج بين زن و مرد بنا نهاده شده است.

عدم حضور لوئيز رادريگز زاپاترو، نخست وزير اسپانيا در اين مراسم چشم گير بود.

دولت سوسياليست زاپاترو اخيراً اصلاحاتی اجتماعی ، از قبيل ازدواج همجنس بازان و تسريع در تشريفات طلاق را پيشنهاد داده است که کليسای کاتوليک با آنها مخالف است. با اينحال زاپاترو روز شنبه ديدار کوتاهی با پاپ اعظم بعمل آورد.

پاپ در سخنان روز يکشنبه آنچه را که وی ستايش از آزاديهای فردی و هوسهای فرهنگ معاصر ناميد تقبيح و محکوم کرد. اشاره پاپ بيشتر به ازدواج همجنس گرايان بود که اخيراً در اسپانيا ، هلند، بلژيک و کانادا آزاد شده است.

سازمان دهندگان مراسم عشاء ربانی روز يکشنبه گفتند نزديک به يک ميليون و نيم نفر در اين مراسم شرکت کردند؛ اما در برخی گزارشها اين رقم نيم ميليِون نفر ذکر شده است.

روز شنبه نيز پاپ بنديکت در سخنانی نسبت به رواج سکولاريسم در اسپانيا ، که زمانی در دوره زمامداری فرانکو مهد مذهب کاتوليک بود هشدار داد.

XS
SM
MD
LG