لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۲

آمريکا يک ناوشکن مجهز به موشک هدايت شونده به ژاپن فرستاد


آمریکا یک ناوشکن مجهز به موشک های هدایت شونده را به ژاپن فرستاده است. این اقدام پس از آن انجام گرفت که کره شمالی هفت موشک را در دریای ژاپن آزمایش کرد.

بنا به گزارش های خبری، ناوشکن موسوم به موستين که به سیستم ردیابی موشک مجهز است، روز شنبه وارد پایگاه نظامی یوکوسوکا شد. مقامات نظامی می گویند این سیستم مشابه همان سيستمی است که برای ارزیابی موشک های آژمايش شده در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به کار گرفته شد. با این حال همين مقامات اضافه می کنند که ناوشکن موستين در پاسخ به آزمایش ها فرستاده نشده است. آمريکا اکنون در پايگاه يوکوسوکا هشت کشتی مجهز به سيستم های رديابی موشک دارد.

در این میان، کریستوفر هیل ، فرستاده ارشد آمریکا به منطقه می گوید از پیشنهاد چین برای مذاکرات شش جانبه غیر رسمی در مورد برنامه اتمی کره شمالی پشتیبانی می کند. او روز شنبه در جریان دیداری از کره جنوبی همچنین گفت مایل است در حاشیه آن مذاکرات با مقامات کره شمالی ملاقات کند.

هیل برای هماهنگ ساختن پاسخ به آزمایشهای موشکی کره شمالی، از کشورهائی که در مذاکرات متوقف شده شش جانبه درگیر هستند، دیدن می کند. او بار دیگر در خواست پیونگ یانگ را که واشنگتن پیش از از سرگرفته شدن مذاکرات اتمی تحریم های مالی علیه کره شمالی را لغو کند رد کرد.

کریستوفر هیل پیشتر با چون یونگ وو همتای خود از کره جنوبی ملاقات کرد که گفت با مساله آزمایشهای موشکی باید به عنوان فرصتی برای تجدید مذاکرات برخورد شود.

XS
SM
MD
LG