لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۵۹

تشريح سياست های بوش در باره ايران، کره شمالی و عراق برای خبرنگاران محلی


پرزيدنت بوش امروز در نخستين کنفرانس خبری از يک رشته کنفرانسهائی که تشکيل آنها تا برگزاری انتخابات ميان دوره ای آمريکا برنامه ريزی شده است، بر منافع ناشی از سياست های خود تاکيد گذاشت و به تشريح آنها پرداخت.

پرزيدنت بوش ضمن اشاره به محبوبيت سياست متکی به اقدام ديپلوماتيک در مورد ايران و کره شمالی گفت آمريکا بايد به اقدامات نظامی خود در عراق ادامه بدهد، و در غير اينصورت با اين خطر مواجه شود که بگذارد تروريست ها پيروز شوند .

پرزيدنت بوش همچنين گفت پيشرفت های حاصل در عراق تحت الشعاع گزارش های وسائل ارتباط جمعی از خشونت های جاری در آن کشور قرار گرفته است.

پرزيدنت بوش گزارش های حاکی از اقدام سی آی ای در برچيدن واحدی را، که مسئول پيدا کردن اوسامه بن لادن رهبر القاعده بوده است، تکذيب کرد.

پرزيدنت بوش همچنين با استفاده از فرصت به تشريح سياست های خود در امور آموزشی، انرژی و مهاجرت پرداخت ، که همگی موضوعهائی است که وی بارها در باره آنها صحبت کرده است.

تفاوت کنفرانس خبری امروز در آن بود که رئيس جمهوری توسط نمايندگان وسائل ارتباط جمعی محلی، و نه سراسری که وی اغلب با آنها در تماس است، مورد سئوال قرار گرفت.

سخنگوی پرزيدنت بوش گفت رئيس جمهوری در ماههای آينده در چند کنفرانس خبری ديگر در خارج از واشنگتن شرکت خواهد کرد. بعضی از اين کنفرانس ها مقارن با جلساتی خواهد بود که برای جمع آوری کمک و هدايای نقدی برای مبارزات انتخاباتی کانديداهای حزب جمهوريخواه در انتخابات ميان دوره ای ماه نوامبر تشکيل خواهد شد.

پرزيدنت بوش اين سئوال را که کاهش ميزان محبوبيت وی ممکن است به کانديداهای جمهوريخواهان لطمه وارد کند رد کرد و گفت کانديدا ها وی را به شرکت در جلسات جمع آوری کمک ها و هدايای نقدی برای مبارزات انتخاباتی دعوت کرده اند.

XS
SM
MD
LG