لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۳

سربازان عراقی يک رهبر شورشی را در بغداد دستگير کردند


ارتش آمريکا ميگويدنيروهای آمريکائی و سربازان ارتش عراق يک شورشی ارشد را در جريان نبرد با ستيزه گران شيعه در يک محله شرقی بغداد، که بامداد امروز، پنجشنبه، انجام گرفت، دستگير کرده اند.

يک اطلاعيه نظامی ميگويد فرد دستگير شده هدايت چند سلول شورشی در بغداد را برعهده داشت، که با کارگذاشتن بمب در جاده ها و اتوموبيل ها به نيروهای عراقی و ائتلاف حمله ميکردند.

فرد دستگير شده يک فرمانده شيعه در ارتش مهدی وفادار به مقتدا صدر، روحانی افراطی شيعه معرفی شده است . اما منابع شيعه در مورد دستگيری او ابراز شک کرده اند.

اطلاعيه ميگويد حمله به تيراندازيهائی منجر شد که در جريان آن بين سی تا چهل جنگجوی دشمن کشته و يا مجروح شدند. اطلاعيه ميگويد نيروهای عراقی و ائتلاف تلفاتی نداشته اند.

پليس عراق قبلا از کشته شدن نه نفر و مجروح شدن سی نفر در نبردی در شهر صدر خبر داده بود که محله ای فقير نشين و تحت سلطه مقتدا صدر، روحانی افراطی است، و سپاه مهدی او در تشديد حملات و خشونت های فرقه ای در عراق مقصر شناخته شده است.

گزارشها همچنين از چند حمله عليه مساجد شيعيان و سنی ها در بغداد و شمال عراق حکايت دارد که دست کم پانزده کشته و بيش از چهل مجروح بجای گذاشته است.

XS
SM
MD
LG