لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۹

پوتين خواستارپاسخ سريع ترايران به مشوّق ها شد


بر شمار رهبران جهان که از جمهوری اسلامی ایران می خواهند به پیشنهاد قدرت های بزرگ برای پایان گرفتن رویاروئی ناشی از برنامه اتمی تهران بسرعت پاسخ دهد، افزوده می شود.

ولاديمير پوتين رئيس جمهوری روسيه ميگويد وی خواستار پاسخی سريع تر از سوی ايران به پيشنهادی است که قدرتهای عمده جهان برای پايان بخشيدن به اختلاف بر سر برنامه اتمی تهران ارائه داده اند.

آقای پوتين امروز، پنجشنبه، در يک کنفرانس اينترنتی انتظار بی پايان را عملی بيفايده توصيف کرد، و در عين حال گفت که وی فعلا از وضع تحريم های تنبيهی عليه ايران جانبداری نميکند.

در آنکارا، محمد البرادعی رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت امیدوار است ایران درک کند که جامعه بین المللی شکیبائی خود را از دست می دهد و افزود تهران هرچه زودتر پاسخ دهد بهتر خواهد بود.

مقامات ايرانی گفته اند تا اواسط ماه اوت به مجموعه مشوّق ها، که قدرت های عمده جهان در ازای تعليق برنامه غنی سازی به تهران ارائه داده اند، پاسخی نميدهند.

علی لاريجانی مذاکره کننده ارشد اتمی ايران امروز در بروکسل با خاويه سولانا مسئول سياست خارجی اتحاديه اروپا ملاقات ميکند. اما ايران ميگويد نه امروز، و نه در جريان مذاکراتی که برای روز سه شنبه برنامه ريزی شده است، به مجموعه مشوق ها پاسخی نخواهد داد.

XS
SM
MD
LG