لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۱

در انفجار بمبی در کوفه ده ها زائر ايرانی مرقد ميثم التمار کشته و زخمی شدند


در یک بمب گذاری انتحاری در مقابل یک زیارتگاه شیعیان در عراق، دست کم ۱۲ تن، از جمله هشت زائر ایرانی، جانسپردند و نزدیک به ۴۰ نفر مجروح شدند.

به گفته پلیس هدف حمله که بامداد پنجشنبه صورت گرفت ظاهرا زائران ایرانی که با دو اتوبوس سفر می کردند بودند. بمب انداز اتومبیل حاوی مواد منفجره را در نزدیکی حرم " میثم التمار" در شهر کوفه، بین دو اتوبوس راند و آنرا منفجر کرد.

درخبر ديگری گروه رباينده خانم تيسيرالمشهدانی قانونگذارعراقی اهل تسنن عرب از حزب وی خواستار ارائه جدول زمان بندی شده ای برای خروج نيروهای ائتلاف از عراق، آزادی بازداشت شدگان عراقی، و پايان دادن به حملات شيعيان به اعراب اهل تسنن، شده است.

در تحولی ديگر نوری المالکی نخست وزيرعراق گفت در تحقيقاتی که پيرامون ادعاهای مربوط به تجاوز سربازان آمريکائی به يک دختر نوجوان عراقی و قتل وی و سه تن از اعضای خانواده وی جريان دارد، دولت عراق نيز بايد شرکت داشته باشد.

المالکی پس از دیداری از منطقه در جلسه کابینه گفت سربازان آمریکائی و دیگر نیروهای خارجی مرتکب جرائمی شده اند که مردم عراق را خشمگین و غمگین می سازد.آقای المالکی گفت دولت وی مصونيتی را که برای نيروهای ائتلاف قائل گرديده است، مورد تجديد نظر قرارخواهد داد.

XS
SM
MD
LG