لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۶

آلمان و ايتاليا در نخستين مسابقه نيمه نهايی جام جهانی ۲۰۰۶


روز سه شنبه نخستين بازی در مرحله نيمه نهائی جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ بين تيمهای آلمان و ايتاليا در دورتموند برگزار می شود و تيم آلمان ميزبان مسابقات از پشتيبانی پر احساس تماشاگران محلی برخوردار خواهد بود که به پنج پيروزی پياپی تيم در اين رويداد کمک کرده اند.

ولی، تيم ايتاليا سه بار مدافع جام قهرمانی با تکيه بر رکورد برد و باختهای آن در برابر آلمان که شامل دو پيروزی و دو تساوی در چهار ديدار قبلی دو تيم است، روانه زمين بازی خواهد شد. ايتاليا در ديدار دوستانه ای با تيم آلمان که چهار ماه پيش انجام شد با نتيجه ۱-۴ برنده شد. مارچلو ليپی سرمربی تيم مصرانه می گويد ايتاليا نخواهد توانست بار ديگر چهار گل در برابر آلمان بثمر برساند. در اين حال فرانچسکو توتی فوروارد تيم ايتاليا می گويد هيچ چيز بهتر از آن نخواهد بود که ايتاليا تيم آلمان را در زمين آن شکست دهد.

کريستوف متسزلدر بازيکن دفاعی تيم آلمان نيز می گويد تيم در پی کسب پيروزی در برابر آرژانتين در مرحله يکچهارم نهائی مسابقات، بيش از اندازه بخود دلگرم و اميدوار به شکست دادن تيمهای حريف نشده است. ولی آلمانی ها می خواهند و شانس خوبی برای کسب عنوان قهرمانی جام را دارند.

در ۲۸ مسابقه ای که تيمهای آلمان و ايتاليا با يکديگر داشته اند، ايتاليا ۱۳ بار برنده شد، ۸ بار مساوی کرد و ۷ بار با شکست روبرو شد.

تيم آلمان هرگز در مسابقات آن در دورتموند شکست نخورده و در ۱۳ مسابقه از مجموع ۱۴ مسابقه بين المللی در آنجا برنده شده است.

دومين مسابقه در مرحله نيمه نهائی، روز چهارشنبه در مونيخ بين دو تيم فرانسه و پرتغال برگزار می شود.

XS
SM
MD
LG