لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۳

اسماعيل هنيه: تهاجم نيروهای اسرائيل مسائل را پيچيده تر کرده است


اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت خودگردان فلسطینی به رهبری حماس میگوید برای پایان دادن به بحران موجود، که با ربودن سرباز اسرائیلی بوجود آمده است تلاش سختی را پیگیری میکند. هنيه که در مراسم نماز جمعه در غزه شرکت کرده بود، افزود: اما تهاجم نیروهای اسرائیلی که به قصد آزادی سرباز اسیر شده صورت گرفته است مسأله را پیچیده کرده است.

ارتش اسرائیل کماکان به آتش توپخانه و هوایی خود به نوار غزه ادامه میدهد، اما بنا به درخواست مصر حمله زمینی خود را به تعویق انداخته است.

حسنی مبارک رئیس جمهوری مصر روز پنجشنبه در سخنانی که در روزنامه الاهرام به چاپ رسید گفته بود که حماس با آزادی مشروط سرباز اسیر شده موافقت کرده است. اسرائیل نسبت به اظهارات حسنی مبارک اظهار نظری نکرده است ولی گفته است که خواستار آزادی بدون قید وشرط سرباز است.

نخست وزیر دولت فلسطینی به ملت خود اطمینان داده است که دولت او با وجودیکه دو سوم از اعضای کابینه دربازداشت اسرائیل هستند به کار خود ادامه خواهد داد. آقای هنیه اسرائیل را متهم کرد که از ربودن سرباز اسرائیلی به عنوان مستمسکی برای سرنگونی دولت تحت رهبری حماس استفاده میکند.

روز پنجشنبه اسرائیل ۶۰ تن از اعضای حماس را در کرانه باختری بازداشت کرد، که در میان آنها هفت وزیر کابینه فلسطینی نیز دیده میشوند.

XS
SM
MD
LG