لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۹

مبارزه آتشنشانان با ۱۰ مورد آتش سوزی در ايالات غربی آمريکا


آتش نشانان در چندین ایالت غرب آمریکا در تلاش هستند حریق ناشی از صاعقه و گرمای شدید را مهار کنند.

مرکز ملی مبارزه با حریق، روز چهارشنبه گفت گزارش می رسد که ۱۰ مورد آتش سوزی بزرگ در شش ایالت غرب آمریکا روی داده است. روز سه شنبه، شعله های آتش یکی از جاده های اصلی منتهی به پارک ملی " گراند کانیون" را بست و حدود یک هزار توریست و کارگر را در داخل پارک سرگردان ساخت.

مقامات می گویند تمام توریست ها به خارج هدایت شدند. به گفته آنها مسئولان شرایط را روزانه بررسی می کنند تا ببینند جاده چه زمانی می تواند دوباره باز شود.

در این میان، هواشناسان هشدار می دهند که در پی چندین روز باران شديد در مناطق شمال شرقی آمریکا سنگین، ممکن است سیل های بیشتری جاری شود.

در شهر واشنگتن، وضعیت فوق العاده همچنان برقرار است. برخی از ساختمان های فدرال به دلیل زیان های ناشی از ورود آب به داخل آنها بسته هستند. در حومه واشنگتن، در ناحیه مونتگمری، در ایالت مریلند، شب هنگام بیش از ۲ هزار نفر از ساکنان یک محله نزدیک به یک دریاچه ناچار شدند خانه های خود را ترک کنند. بارندگی شدید و جاری شدن سیل به مرگ سه نفر و مفقود شدن دو نو جوان در مریلند نیز منجر شده است.

هواشناسان می گویند از روز جمعه بالغ بر ۳۰ سانتیمتر باران در واشنگتن باریده است. در نیویورک و پنسیلوانیا نیز سیل های جدی جاری شده است. در ۱۰ ناحیه از ایالت نیویورک وضع فوق العاده اعلام شده است.

XS
SM
MD
LG