لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۱

موفقيت جهانی رقص های محلی ايرلندی


رقصهای محلی ايرلندی همچنان از طرفداران بسياری برخوردارند، و محبوبيت آنها در بين هنرجويان رقص رو به افزايش است.

موفقيت جهانی دو رقص محلی ايرلندی بنامهای: «رقص رودخانه» و «سلطان رقص»، رقص محلی ايرلندی را از حالت يک رقص محلی در آورده و بصورت يک برنامه فوق العاده هنری، برای طرفداران خود در سراسر جهان به نمايش گذاشته است.

مدارس رقص در حال حاضر مملو از هنرجويان جوان علاقه مند به رقصهای محلی ايرلندی است.

«سيرا اُکيف»، يکی از هنرجويان مدرسه رقص محلی ايرلندی، ميگويد: «من رقص محلی ايرلند را اولين بار در يک برنامه تلويزيونی مشاهده کردم. بنظرم خيلی جالب و جذاب آمد؛ لذا، تصميم گرفتم که آنرا بياموزم.»

يکی از معلمين رقص های محلی ميگويد در ابتداء به هنرجويان اهميت گوش فرا دادن به موزيک و دنبال کردن ريتم را مياموزيم، و سپس به آنها انواع حرکت های پا را آموزش ميدهيم.

اجرای رقص محلی ايرلندی ايجاب ميکند که رقاص دستها، سر و گردن، و قسمتهای بالای بدن را بکلی ثابت و بدون حرکت نگهدارد و توجه تماشگران را بيشتر به رقص و صدای پا؛ موزون بودن حرکات جمعی؛ وبويژه، سرعت عمل رقاصان جلب کنند.

قرار است بزودی رقاصان رقص محلی ايرلندی از کشورهای مختلف، از جمله بريتانيا،ايرلند، آمريکا، کانادا، استراليا، و نيوزيلند برای عنوان قهرمانی رقص محل ايرلند در شهر دابلين همايش کنند و برای کسب عنوان قهرامانی اين رقص با يکديگر به رقابت بپردازند.

XS
SM
MD
LG