لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۰

مدارک شخصی رهبر جنبش حقوق مدنی آمريکا در ايالت «آتلانتا» باقی خواهد ماند


بموجب تصويب قراردادی، هزاران مدرک متعلق به «مارتين لوترکينگ جونيئر»، رهبر مقتول جنبش حقوق مدنی آمريکا، در زادگاه وی، در ايالت آتلانتا، واقع در جنوب شرقی آمريکا، باقی خواهد ماند .

گروهی از متنفذين آمريکائی سياه پوست، از جمله: «اندرو يانگ»، سفير سابق آمريکا در سازمان ملل متحد، «شيرلی فرانکلين»، شهردار شهر آتلانتا، و تعدادی از صاحبان کسب و کار قرار است مدارک شخصی آقای «کينگ» را به مبلغ سی و دو ميليون دلار خريداری کنند.

کلکسيون مدارک دست نوشته و تايپ شده آقای «کينگ» قرار بود ظرف چند روز آينده توسط شرکت حراجی «ساته بيز» در نيويورک به حراج گذاشته شود.

يکی از اقلام خريداری شده کتابخانه شخصی آقای کينگ است که هزار کتاب را در خود جای داده است، و قرار است بعد از خريد کلسيون، به کتابخانه کالج «مور هاس»، که آقای «کينگ» در سال هزار و نهصد چهل هشت از آنجا فارغ التحصيل شده است، اهداء گردد. «مور هاس» بزرگترين کالج خصوصی سياهپوستان امريکا در زمينه هنرهای آزاد است.

«ديويد ردن»، معاون شرکت حراجی «ساته بيز»، گفت: «کلسيون مدارک شخصی رهبر جنبش حقوق مدنی آمريکا، پيش نويس سخنرانی معروف سال هزار و نهصد شصت وسه وی در واشنگتن را، بنام « من آرزوئی دارم I have a Dream»، که برای احراز جايزه صلح «نوبل» پذيرفته شده بود، نيز شامل ميشود.»

آقای «ردن» ميگويد: «اين مدارک بسيار جالب، مهم، و تکان دهنده هستند. من بسيار خوشحالم که آنها در «آتلانتا» باقی خواهند ماند.

آقای «ردن» ميافزايد: «بر روی اين کلسيون قيمتی نميتوان گذاشت. اين کلسيون شامل مدارکی است که بکلی سری هستند.»

خريداران سياه پوست اين کلکسيون از آن بيم داشتند، که چنانچه اقدام به خريد اين کلکسيون نکنند، مدارک دست نوشته و تايپ شده رهبر جنبش حقوق مدنی آمريکا، از خاک آتلانتا، که زادگاه آقای «کينگ» و آرامگاه همسرش است، بيرون خواهد رفت.

XS
SM
MD
LG