لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۷

اختلاف نظر بر سر مسلمان بودن يا نبودن هفت تن مظنون به تروريسم


يک گروه حقوق مدنی اسلامی ميگويد از هفت نفرتروريست مظنونی که روز جمعه عليه آنان اعلام جرم شد نبايد به عنوان " مسلمان" نام برد.

شورای روابط اسلامی آمريکا ميگويد کسانيکه به توطئه چينی برای حمله به برج " سيرز" شيکاگو و چند ساختمان فدرال آمريکا متهم شده اند مسلمان نيستند زيرا آنها در زمينه آميزه ای از اديان اسلام، مسيحيت و يهوديت مطالعه و تحصيل کرده اند.

در بيانيه اين شورا آمده است که فرقه " بَحار ِ داود" گروه عجيبی است که با اسلام هيچگونه ارتباطی ندارد. در اين بيانيه خاطر نشان شده است که ميعادگاه اين عده "معبد" ناميده ميشود که در آن کتاب مقدس انجيل را مطاله ميکنند. اين شورا همچنين هشدار داده است که برای تشريح اقدامات اين متهمين از واژه های عربی استفاده نشود.

در کيفرخواست دولت فدارل آمريکا به طرح حمله آنها تحت عنوان " جهاد خشونت آميز" اشاره شده است.

شورای روابط اسلامی آمريکا همچنين از پليس سراسر آمريکا خواسته است مساجد و نهادهای اسلامی را از واکنش خشونت آميز احتمالی کسانی که تصور ميکنند اين متهمين مسلمان بوده اند حفظ و حراست کند.

بستگان بعضی از هفت نفری که به اتهام توطئه حمله تروريستی در ايالات متحده آمريکا دستگير شده اند ميگويند آنها افرادی صلح جو هستند که سرگرم بهبود جامعه و مطالعات دينی بوده اند.

از سوی ديگر، يک مقام پليس شيکاگو ميگويد برج سيرز هرگز با تهديد فوری روبرو نبوده است. مقامات فدرال توطئه ادعايی را بيشتر آرمانی خوانده اند تا عملياتي؛ با اينحال گفتند اين طرح نشان از تهديد گروههای تروريستی داخلی دارد. در کيفرخواست دولت فدرال آمريکا آمده است که رهبر گروه در صدد بدست آوردن سلاح و پول بوده است تا جنگی را عليه آمريکا به راه اندازد.

XS
SM
MD
LG