لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۶

گفتار روز: افزايش پشتيبانی ايران از تروريست ها در عراق


ژنرال جرج کيسي، فرمانده نيروهای چند مليتی در عراق می گويد ايران بر پشتيبانی از تروريست هائی که عراقی ها و سربازان ائتلاف را می کشند و مصدوم می کنند می افزايد: ايرانی ها، از طريق نيروهای مخفی عمليات ويژه خود، اسلحه، تکنولوژی ساختن ابزار انفجاري، و آموزش برای گروه های افراطی شيعه در عراق فراهم می آورند. کارهای آموزشی در ايران و در برخی موارد احتمالا در لبنان از طريق عوامل آنها صورت می گيرد. ايرانی ها از اين عوامل برای اجرای عمليات تروريستی در عراق، هم عليه ما و هم عليه مردم عراق استفاده می کنند.

ژنرال کيسی می گويد نيروهای مخفی عمليات ويژه ايران، که به نيروی قدس معروف هستند، رهبری عمليات را بر عهده دارند:"تصور ما اين است که آنها مستقلا عمل نمی کنند، و از کسی در تهران دستور می گيرند. مقامات آمريکائی و عراقی از ديرباز از مداخله ايران در عراق شکايت داشته اند.

ژنرال کيسی می گويد حمايت ايران از تروريست ها در عراق از آغاز ۲۰۰۶ به گونه ای نمايان افزايش يافته است: "از ماه ژانويه، ما شاهد افزايش حمايت آنها، به ويژه از گروه های افراطی شيعه بوده ايم.

ژنرال کيسی می گويد در حالی که حمايت ايران ار تروريستها عامل عمده ای در وضعيت امنيتی عراق است، تشکيل دولت جديد مهمترين عنصر در موفقيت سياسی آينده کشور است.

XS
SM
MD
LG