لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۸

پيروزی اسپانيا و اوکراين در مقابل عربستان و تونس


در بازيهای جام جهانی فوتبال در آلمان، روز جمعه در گروه H ، تيم اوکراين تونس را در برلن با نتيجه ۰-۱ شکست داد و بدور دوم مسابقات راه يافت. آندری شووچنکو در دقيقه ۷۱ بازی با ضربه پنالتی گل پيروزی اوکراين را بثمر رساند.

تيم تونس از دقيقه ۴۶ ببعد که زيد جزيری بدليل دومين خطا در مسابقه از زمين اخراج شد، با ده بازيکن به بازی ادامه داد. تونس نياز به يک پيروزی داشت تا بتواند در صحنه مسابقات باقی بماند. داوری مسابقه را کارلوس آماريلا از پاراگوئه بعهده داشت.

همزمان با مسابقه تيمهای اوکراين و تونس، دو تيم اسپانيا و عربستان سعودی در کايزرسلاترن بازی کردند که اسپانيا با نتيجه ۰-۱ به پيروزی نائل شد. تنها گل مسابقه را گوتيرز خانيتو در دقيقه ۳۶ روی پاس زيبای آنتونيو رييز بازيکن باشگاه آرسنال انگليس، در دروازه تيم عربستان قرار داد. داوری مسابقه را کوديا کوفی از بنين عهده دار بود.

تيم اسپانيا با اين پيروزی در رده بندی تيمهای گروه H با ۹ امتياز در مکان نخست قرار گرفت. اوکراين با ۶ امتياز در مکان دوم گروه است.

در دو بازی ديگر روز جمعه که در گروه G برگزار شد، تيم سوئيس کره جنوبی را در هانوور با نتيجه ۰-۲ شکست داد و فرانسه نيز با همان نتيجه در کلن توگو را پشت سر گذاشت.

XS
SM
MD
LG