لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۰

دولت عراق با اجرای ممنوعيت عبور و مرور در پايتخت به  تشديد خشونت ها پاسخ داد


دولت عراق در واکنش به تشديد خشونت در آن کشور، در پايتخت، ممنوعيت عبور و مرور اجرا کرده است. اين ممنوعيت، امروز، جمعه، پس از زدوخوردهائی به اجرا گذاشته شد که شورشيان، شبه نظاميان شيعه و نيروهای امنيتی آمريکائی و عراقی در نزديکی منطقه تحت مراقبت های شديد موسوم به ناحيه سبز بغداد در آنها درگير بودند. گزارشها از کشته شدن چندين نفر در زدوخوردها حکايت دارد.

در دو بمب گذاری در شهر جنوبی بصره نيز پانزده نفر کشته و سی نفر مجروح شده اند. يکی از انفجارها با منفجر شدن بمبی که در اتوموبيل کار گذاشته شده بود، در نزديکی يک بازار رخ داد که دست کم هفت کشته بجای گذاشت. يک بمب نيز در مقابل يک مسجد سُنّی ها منفجر شد که دست کم دوازده کشته داشت. اين مسجد در همان محله ای است که ابو مصعب ال زرقاوی رهبر القاعده عراق در حمله هوائی آمريکا به آنجا کشته شد.

ارتش آمريکا همچنين از کشته شدن چهار تروريست خارجی و يک شورشی عراقی در حمله ای که امروز در نزديکی شهر فلوجه در غرب پايتخت انجام گرفت خبر داده است. ارتش آمريکا قبلا گزارش داده بود که نيروهای ائتلاف اوايل هفته يک عضو گروه تروريستی القاعده عراق در نزديکی شهرک ناآرام بقوبه دستگير کرده اند. در همين حال تلفات آمريکا سير صعودی دارد و مقامات از کشته شدن پنج سرباز آمريکائی طی دو روز گذشته خبر دادند. دو نفر از اين سربازان امروز در انفجار بمب کار گذاشته شده در يک جاده در جنوب شرقی بغداد کشته شدند.

XS
SM
MD
LG