لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۷

هفت مرد بازداشت شده در ميامی حملاتی گسترده تر وشديد تر از يازده سپتامبر را تدارک ميديدند


آلبرتو گونزالس وزير دادگستری آمريکا ميگويد هفت مردی که در ميامی بازداشت شدند ميخواستند با القاعده همدستی کنند و حملات تروريستی عمده ای را در آمريکا به اجرا بگذارند.

آقای گونزالس امروز، جمعه، در يک کنفرانس خبری در واشنگتن گفت گرچه اين هفت مرد هيچوقت تماسی با القاعده نگرفتند، اما وفاداری و بيعت خود را با القاعده، با فردی در ميان گذاشتند که خود را به عنوان نماينده القاعده به آنان معرفی کرده بود.

وزير دادگستری آمريکا گفت هر هفت نفر به توطئه چينی برای ترتيب دادن جنگی عليه آمريکا متهم شده اند.

آقای گونزالس گفت آسمانخراش عظيم شهر شيکاگو، موسوم به برج سيرز، و ساختمان اف بی آی، و بناهای ديگر دولتی در ميامی، جزو هدفها بود. وی گفت متهمين ميخواستند حملاتشان گسترده تر و شديد تر از حملات تروريستی يازدهم سپتامبر پنج سال پيش باشد، و جنگی تمام عيار را عليه آمريکا تدارک می ديدند.با اينحال به گفته وی متهمين هيچگاه از مراحل اوليه برنامه ريزی جلوتر نرفتند.

آقای گونزالس بازداشت شدگان را تروريست هائی داخلی معرفی کرد و گفت پنج نفرشان آمريکائی هستند، يک نفر، تبعه خارجی و مقيم دائمی آمريکا، و نفر هفتم، يک مهاجر غير قانونی از هائيتی است.

مردی که ميگويد عضو گروهی است که متهمين به آن تعلق دارند، به شبکه تلويزيونی سی ان ان گفت هفت نفری که بازداشت شده اند تروريست نيستند. وی گفت نام گروه آنها " درياهای داويد " است، و در شيکاگو ، به گفته وی ، سربازانی دارد. او اين گروه را گروهی توصيف کرد که از طريق انظباط و مطالعه انجيل در پی تزکيه نفس است.

بازداشت اين هفت نفر در آستانه برگزاری مراسمی انجام گرفت که برای تجليل از تيم بسکتبال ميامی تدارک ديده شده بود، که اکنون به مقام قهرمانی کشور دست يافته است. اين مراسم که هزاران نفر را بخود جلب ميکند، قرار است امشب طبق برنامه انجام گيرد.

چند عضو القاعده که حملات تروريستی يازدهم سپتامبر را انجام دادند، در جنوب فلوريدا اقامت داشتند و در آنجا تعليم ديده بودند.

XS
SM
MD
LG