لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۲

پال نيومن: من هنوز توانائی بازی در يک فيلم ديگر را دارم


«پال نيومن» هنرپيشه برجسته عالم سينما، در سن هشتاد و يک سالگی، ميگويد احساس ميکنم هنوز توانائی بازی در يک فيلم ديگر را دارم.

«نيومن»، که خود را برای آخرين فيلم خود بنام «Last Hurrah»، «آخرين هورا» آماده ميکند، در جمع خبرنگاران گفت: «زمانش رسيده است که يکبار ديگر بروی صحنه بروم.»

«نيومن» تنها يک هنرمند برجسته و بازيگر اول سينما نيست؛ بلکه، در خارج صحنه بازی نيز، او يک قهرمان است. هنرپيشه چشم آبی سينما يک از فعالان اجتماعی؛ مددکاری پويا در امور خيريه و ساير اقدامات بشر دوستانه؛ و از مدافعان حق «نقش خلاقه بازيگران» است.

او در سال يکهزار و نهصد و بيست وپنج، در شهر «کليولند» ايالت «اُهايو» آمريکا بدنيا آمد. قبل ورود به دانشگاه، دوره سربازی خود را در جبهه های جنگ جهانی دوم سپری کرد. او بازيگری را با ايفای نقش هائی در سريالهای تلويزيونی شروع کرد. آغاز کار بازيگری او در در سينما به سالهای هزار و نهصد و پنجاه برميگردد. او در فيلمها متعددی بازی کرد که ميان آنها ميتوان از فيلمهای موفق: «The Sting»، «Cool Hand Luke»، و «Buch Cassidy and Sundance Kid» نام برد.

«نيومن» بخاطر بازی در فيلم «The Color of the Money»، بعنوان بهترين بازيگر مرد، برنده جايزه «اسکار» شد.

«پال نيومن» که از تفريحگاهی، قسمتی از به هزينه وی، برای کودکان مبتلا به سرتان و «ايدز» ساخته شده است، ديدن ميکرد گفت که خود را برای بازی در فيلم بعدی اش آماده ميکند؛ ولی، در مورد جزئيات اين فيلم، سخنی نگفت.

XS
SM
MD
LG