لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۵

ابرازتاسف اولمرت در ملاقات با عباس از کشته شدن غيرنظاميان فلسطينی


نخست وزير اسرائيل و رئيس دولت خودمختار فلسطينی امروز، پنجشنبه، مذاکراتی غير رسمی داشتند و قول دادند بزودی ملاقات های ديگری نيز ترتيب دهند.

اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل و محمود عباس رئيس دولت خودمختار فلسطينی در ضيافت صبحانه ای که ملک عبدالله پادشاه اردن، در حاشيه اجتماع برندگان جوايز صلح نوبل در شهر پترا ترتيب داده بود، با يکديگر ملاقات کردند.

آقای اولمرت در اين ملاقات که نخستين ملاقات او پس از احراز مقام نخست وزيری اسرائيل در ماه گذشته با آقای عباس بود از کشته شدن غير نظاميان فلسطينی در حملات هوائی اخير ابراز تاسف کرد.

در همين حال ارتش اسرائيل ميگويد حملات موشکی به ستيزه گران فلسطينی در غزه را، به رغم عوارض ناشی از کشته شدن غير نظاميان در دو روز گذشته، متوقف نخواهد کرد.

يک هواپيمای اسرائلی در عمليات تعقيب ستيزه گران در جنوب غزه روز چهارشنبه موشکی شليک کرد که در يک خانه فرود آمد و به کشته يک زن و يک مرد، و مجروح شدن سيزده نفر ديگر منجر شد. يک روز قبل از آن نيز در يک حمله هوائی ديگر در غزه سه کودک کشته شده بودند.

فرمانده نيروی هوائی اسرائيل امروز گفت ارتش تمامی تلاش خود را انجام ميدهد که به غير نظاميان آسيبی وارد نشود اما اقدامات تلافی جويانه عليه فلسطينی هائی که به شهرک مرزی سدرتو در اسرائيل راکت شليک ميکنند را متوقف نخواهد کرد.

XS
SM
MD
LG