لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۶

درخواست کرزی برای اتخاذ روشی جديد در نبرد با تروريسم


حامد کرزی رئيس جمهوری افغانستان از جامعه بين المللی خواسته است برای جنگيدن با تروريسم در کشورش روشی پيدا کنند که بيشتر استراتژيک باشد.

آقای کرزی امروز، پنجشنبه، گفت در روش جاری تعقيب و شکار ستيزه گران ، ريشه کنی تروريسم مدّ نظر قرار نميگيرد. آقای کرزی گفت به اعتقاد او جامعه بين المللی بايد از طريق محروم ساختن تروريست ها از پول، تعليمات، تجهيزات و انگيزه ها، آنها را خلع سلاح کند.

آقای کرزی گفت در موج اخير تشديد خشونت در کشورش بيش از ششصد نفر کشته شده اند. هنوز گفته نشده است چند نفر از کشته شدگان افراد غير نظامی، و چند نفر ستيزه گر بوده اند.

خبری ديگر از کشته شدن چهار سرباز آمريکائی در جريان عملياتی رزمی در شمال افغانستان حکايت دارد. مقامات ارتشی ميگويند يک سرباز امريکائی نيز در جريان زدو خورد با ستيزه گران ، که امروز در شمال شرقی کابل در ولايت نورستان رخ داد، مجروح شده است.

ده هزار سرباز نيروهای ائتلافی از بريتانيا، کانادا، آمريکا، و افغانستان، در اين هفته در چهار ولايت جنوبی هلمند، قندهار، اروزگان و زابل در عملياتی شرکت داشته اند که هدف آن قطع خطوط تدارکاتی طالبان و از بين بردن مخفی گاههای شورشيان است.

مقامات نظامی آمريکا ميگويند دست کم صد جنگجوی طالبان از هنگام شروع عمليات کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG