لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۰

افراد مسلّح در بغدادهشتاد کارمند وزارت صنايع عراق را ربودند


در ناحیه ای در شمال بغداد، ده ها کارمند عراقی ربوده شده اند. مقامات امنیتی می گویند مردان مسلح بعداز ظهر چهارشنبه به اتوبوس هائی که کارمندان شرکت های وابسته به وزارت صنايع را در پایان یک روز کاری به خانه هایشان می بردند حمله کردند، و دست کم هشتاد نفر را ربودند.

در بغداد یک اتومبیل بمب گذاری شده در محله شیعه نشین صدر منفجر شد و دو تن را کشت. مهاجمان ناشناس همچنین یکی از وکلای مدافع ارشد صدام حسین را کشتند. پلیس می گوید جسد " خامس العُبَیدی" که از خانه اش ربوده شد ه بود، پیدا شده است.

در رویدادهای دیگر، به گفته سخنگوی ارتش آمریکا، سربازان عراقی در جریان حمله ای در بغداد، یک شورشی ارشد را دستگیر کردند. مقامات آمریکائی می گویند " نوری ابو حیدر العُقابی" که تحت تعقیب قرار داشت ،یک سلول تروریستی را که مسئول کشتن چهارده سرباز عراقی در ماه گذشته بود، رهبری می کرد.

روز چهارشنبه همچنین وزارت امور خارجه روسیه از شورشیان عراقی خواست به چهار کارمند سفارت روسیه در بغداد که در اوائل جون ربوده شدند آسیب نرسانند. شورای مجاهدین، یک گروه چتری مرتبط با القاعده در عراق، در یک اطلاعیه اینترنتی اعلام کرده است روس ها را به این دلیل که مسکو با خروج از چچن موافقت نکرده است، خواهد کشت.

XS
SM
MD
LG