لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۹

گفتار روز: رژيم جمهوری اسلامی ايران از ديدگاه پرزيدنت بوش


جورج بوش، رئيس جمهور آمريکا ميگويد " رفتار جمهوری اسلامی ايران يکی از دشوارترين چالشها را پيش روی جهانيان قرار داده است."

" زمامداران ايران حامی تروريسم هستند، آزادی را از ملت خود سلب ميکنند، موازين حقوق بشر را ناديده ميگيرند، و موجوديت متحد ما، اسراييل را مورد تهديد قرار ميدهند. "

پرزيدنت بوش اضافه ميکند که زمامداران ايران " به فعاليتهای هسته ای خود برای دستيابی به سلاح هسته اي، بطور پنهانی ، ادامه ميدهند." پرزيدنت بوش ادامه ميدهد: " رژيم ايران خلاف تعهدات پيمانی که خود امضا کرده است، خلاف مقررات شورای امنيت سازمان ملل متحد و بی اعتنا به مقررات سازمان بين المللی انرژی هسته ای عمل ميکند. سلاح هسته ای در دست اين رژيم تهديدی برای همه مردم دنيا خواهد بود."

پرزيدنت بوش از دولت ايران خواست مسأله برنامه هسته ای را از راه ديپلماتيک حل کند.

پرزيدنت در اين زمينه گفت: " ايالات متحده آمريکا به ايران پيشنهاد کرده است به محض اينکه آن دولت ، بطور کامل و به گونه ای قابل اثبات، غنی سازی اورانيوم و عمليات فرآوری را به حال تعليق درآورد، آمريکا به ميز مذاکرات ملحق خواهد شد و با نمايندگان آن کشور گفتگو خواهد کرد. "

پرزيدنت بوش ميگويد زمامداران ايران واقعاً فرصت انتخاب دارند. پرزيدنت بوش اضافه ميکند: " ما اميدواريم ايران پيشنهاد ما را بپذيرد و داوطلبانه اين عمليات را کنار بگذارد تا ما بتوانيم هّم ِخود را متوجه قراردادی کنيم که منافع سرشاری برای ايران دربر داشته باشد. اما اگر زمامداران ايران پيشنهاد ما را رد کنند ، نتيجه اين خواهد بود که با اقدام شورای امنيت سازمان ملل متحد ايران بيشتر منزوی شود و به تدريج تحريمهای سياسی و اقتصادی مؤثر تری عليه آن کشور اعمال شود."

پرزيدنت بوش ميگويد اينک به دولت ايران " فرصت تاريخی " داده شده است، تا آن کشور در مسيری حرکت کند که به " آينده درخشان" برای مردم ايران منتهی شود.

پرزيدنت بوش ميگويد :" به باور ما آينده ايران بايد آينده ای سرشار از ترقي، تعالی و کاميابي باشد. "

ما چشم به راه روزی هستيم که دو ملت آمريکا و ايران از ثمره آزادی برخوردار شوند، و نقش پيشتاز خود را در برقراری صلح در جهان ايفا کنند. "

XS
SM
MD
LG