لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۹

بوش از ايران خواسته است تمام فعاليتهای غنی سازی را متوقف سازد


پرزیدنت بوش از ایران خواسته است تمام فعالیت های غنی سازی اورانیوم را متوقف کند یا با انزوای بیشتر و تحریم های فزاینده روبرو خواهد شد.

آقای بوش روز دوشنبه در سخنانی در مراسم فارغ التحصیلی آکادمی ناوگان بازرگانی دریائی آمریکا در نیویورک، به ایران هشدار داد که اگر فعالیت ها ادامه پیدا کند، تحریم های اقتصادی و سیاسی سخت تری در کار خواهد بود.

او گفت یک ایران مجهز به سلاح اتمی برای مردم جهان خطرناک خواهد بود و افزود: مذاکرات بین المللی با ایران زمانی قادر خواهد بود پیشرفت کند که تهران به گونه ای قابل تائید غنی سازی اورانیوم را متوقف سازد.

آقای بوش ایران را متهم کرد با دنبال کردن فعالیت های اتمی که کوشش های آنرا برای فراهم آورن جنگ افزار می پوشاند، تعهدات بین المللی خود را نادیده می گیرد. آقای بوش گفت امیدوار است ایران مشوق هائی را که به آن پیشنهاد شده است قبول کند.

رئیس جمهوری آمریکا در سخنان خود همچنین رهبران ایران را به حمایت ار تروریسم، محروم ساختن مردم ایران از آزادی و حقوق بشر و تهدید موجوديت اسرائيل، متحد آمریکا، متهم کرد.

آقای بوش همچنین گفت آمریکا بیش از ۷۵ میلیون دلار به منظورگسترش آزادی و باز شدن فضای جامعه برای مردم ایران فراهم می آورد. او گفت افزایش و بهبود برنامه های رادیوئی و تلویزیونی به سوی ایران از آن جمله است.

XS
SM
MD
LG