لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۱

دادستانی برای صدام و دو تن ديگر از رهبران رژيم سابق عراق تقاضای مجازات اعدام کرد


دادستانی برای صدام حسين رهبر مخلوع عراق و دو تن ديگر از سران رژيم وی تقاضای مجازات اعدام کرد.

صدام و هفت تن از رهبران رژيم وی بخاطر قتل عام ١٤٨ نفر از شيعيان در شهر دوجيل در سال های ١٩٨٠ محاکمه ميشوند.

امروز دوشنبه در ادعانامه پايانی دادستانان در بغداد برای صدام و برادر ناتنی وی بارزان ابراهيم التکريتی و طه ياسين معاون سابق رئيس جمهور مجازات مرگ تقاضا شد.

صدام در زمان اقامه ادعانامه جعفر الموسوی با سکوت بر روی صندلی دادگاه نشسته بود و گاه به گاه يادداشت بر ميداشت.

ارائه اتهامات در جلسه امروز دوشنبه دادگاه آخرين مرحله تتبعات هشت ماهه محاکمه است. قرار است که وکلای مدافع آخرين دفاع خود را از روز ١٠ ژوئيه آغاز کنند.

در خبر های ديگر امروز هواپيماهای نظامی آمريکا در غرب پايتخت عراق بر روی شهر ناآرام "رمادی" که نيروهای آمريکائی و عراقی عمليات خود برای منزوی کردن شورشيان را در آنجا تشديد کرده اند، به پرواز در آمدند. مقامات نظامی ميگويند بمنظور جلوگيری از دريافت کمک و تدارکات، ايستگاهای بازرسی متعددی را در داخل و خارج از شهر "رمادی" ايجاد کرده اند.

در تحول ديگری ارتش اعلام کرد که جستجو برای دو سرباز آمريکائی مفقود شده در روز جمعه پس از آنکه رسته آنان در جنوب بغداد مورد حمله قرار گرفت، همچنان ادامه دارد.

اعلاميه نظامی روز يکشنبه آمريکا ميگويد برخلاف گزارش برخی از رسانه های گروهی، دو سرباز مفقود شده در ليست سربازان "مجهول المکان" منظور شده اند. اين دو بعد از حمله دشمن، از جمعه شب گذشته تا بحال، مفقود شده اند.

شاهدان عينی به خبرگزاريهای غربی گفتند مردان مسلح نقابداری پس از حمله جمعه شب در يوسفيه در جنوب بغداد، که بخشی از منطقه ايست که به مثلث مرگ معروف شده است، دو سرباز آمريکائی را بزور با خود بردند. در اين حادثه يک سرباز آمريکائی نيز کشته شد. .

XS
SM
MD
LG