لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۱

مجلس نمايندگان آمريکا تعيين تاريخ برای فراخوانی سربازان از عراق را رد کرد


قانون گذاران در مجلس نمايندگان آمريکا قطعنامه ای را تصويب کرده اند که ضمن حمايت از سربازان آمريکائی در عراق، تعيين تاريخی برای خروج آنان را رد ميکند. اين قطعنامه که اجرای آن اجباری نيست، با دويست و پنجاه و شش رای موافق در مقابل صدو پنجاه و سه رای مخالف، در جلسه امروز مجلس به تصويب رسيد.

قطعنامه، عراق را کانون نبرد در جنگ جهانی عليه تروريسم می شناسد، و آنچه را که تاريخی دلبخواهی برای فراخوانی نيروها يا جابجائی آنها توصيف شده است رد ميکند.

رای گيری پس از بحث هائی تند وشديد، که ده ساعت طول کشيد ، و حاوی اظهارنظرهای حزبی در باره جنگ بود ، به تصويب رسيد.

جمهوريخواهان که تدوين کنندگان قطعنامه بودند، و در مجلس اکثريت دارند، اين مصوبه را اقدامی مهم در ابراز حمايت از سربازان ، و پيامی قاطع برای تروريست ها توصيف کرده اند . اما دموکراتها ميگويند هدف از بحث ها بهره برداری های سياسی در آستانه انتخابات ميان دوره ای کنگره در ماه نوامبر است.

جمهوريخواهان به رهبری دنيس هاستر، رئيس مجلس نمايندگان، دموکراتها را به ترويج استراتژی فرار از جنگ متهم کرده اند. اما جان مورتا، نماينده دموکرات، که در جنگ ويتنام خدمت کرده است و يکی از حاميان جابجائی سربازان آمريکائی در عراق است، ميگويد سربازان در جنگ داخلی عراق گير افتاده اند.

سنای آمريکا نيز ديروز با اکثريت قريب به اتفاق آرا، قطعنامه ای را رد کرد که توصيه ميکرد نيروهای رزمی آمريکا تا پايان سال فراخوانده شوند.

XS
SM
MD
LG